-6 C
Скопје
недела, февруари 24, 2019
Tags Петар Колев

Ознака: Петар Колев

Колев: Г-не Поповски, зарем сеуште сте министер?

– Со разочарување прочитав дека наместо да застанете пред општеството на прес и да си поднесете оставка поради морална и етичка одговорност, вие како...

Бугарите го нападнаа Љубчо: Не барај „војводо“ прошка од Грците за...

Петар Колев, македонски Бугарин и основач на новата партија во Македонија ГДУ, денеска објави порака до Љубчо Георгиевски на кој му порачува да „не бара...


Популарно