26 C
Скопје
петок, јули 10, 2020
Tags пешаци

Ознака: пешаци

Жител на Мала Речица со „голф“ удрил и повредил 10 пешаци

Еден потешко повреден и уште деветмина полесно повредени е последицата од инцидентот на локалниот пат во Горно Орашје, каде 61 годишен жител на Мала...

Двајца пешаци повредени во сообраќајки во Тетово

Двајца пешаци, возрасна жена и 11 – годишно момче, се здобиле со телесни повреди во две одвоени сообраќајни несреќи што вчера попладне се случиле...

Колкава е казната ако не пропуштите пешак на пешачки

Возачот е должен да обрне внимание на пешаците кои се наоѓаат на коловозот или кои започнале да чекорат по коловозот, а предвидена е глоба во износ...

Двајца пешаци тешко повредени во две сообраќајки во Скопје

Двајца пешаци се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно 10 сообраќајки случени во текот на вчерашниот ден. Во шест со полесни...

(ВИДЕО) Ја удри возило на пешачки премин. Нејзината реакција?

Како пешаци, секогаш треба да бидеме свесни за семафорите и да го гледаме уличниот премин исклучиво на пешачкиот премин. Сепак, понекогаш ова не е доволно,...

Во 18 сообраќајки викендот во Скопје, 11 повредени

Две лица се потешко, а девет полесно повредени во вкупно 18 регистрирани сообраќајни несреќи во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Од евидентираните...

Популарно