-6 C
Скопје
недела, февруари 23, 2020
Tags Пешачки премин

Ознака: Пешачки премин

МВР се огласи по скандалот со казнетиот дедо – Целосен пресврт...

МВР остро ги демантира наводите во текстот објавен, од наводен сведок на настанатот, во кој се тврди дека  дедо, кој поминувал улица на пешачки...

ТЕШКА НЕСРЕЌА ВО АЕРОДРОМ: „Пежо“ со 80km/h удри во мало девојче...

Автомобил Пежо со скопски таблички удрил во мало девојче, дознава КУРИР од очевидци на лице место. Несреќата се случила во близина на трговскиот центар „Скопјанка“...

(ВИДЕО) Ја удри возило на пешачки премин. Нејзината реакција?

Како пешаци, секогаш треба да бидеме свесни за семафорите и да го гледаме уличниот премин исклучиво на пешачкиот премин. Сепак, понекогаш ова не е доволно,...

Популарно