22 C
Скопје
сабота, јуни 6, 2020
Tags Пеп Гвардиола

Ознака: Пеп Гвардиола

Пеп се држеше за глава, на теренот се пишуваше историја: Како...

Роберт Левандовски ќе остане запаметен како еден од најдобрите напаѓачи и тоа е сигурно, а она што го направи на 22. септември 2015 година...

Гвардиола жpтвa на хакерски напад: За 100.000 фунти јавноста може да...

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола се најде во мали проблеми. Пеп стана жртва на ИТ експерт кој успеа да влезе во неговиот меил и...

Урнебесно видео: Гвардиола заборави кој тим го води

Жузеп (Пеп) Гвардиола имаше урнебесен гаф на пресконференцијата после мечот со Барнли. Додека зборуваше за настапот на својот тим, одеднаш го спомна својот поранешен клуб...

ФОТО: Листата на топ 10 најплатени тренери во светот, Мурињо на...

Новиот менаџер на Тотенхем, Жозе Мурињо се позиционира на второто место меѓу најплатените фудбалски тренери во светот. „Специјалниот“ со годишна плата од 17,5 милиони евра...

Гвардиола кон Солари: Реал Мадрид не е најдобриот тим за изминатите...

Изгледа битката за тоа кој е во право помеѓу менаџерот на Манчестер Сити – Пеп Гвардиола, и тренерот на Реал Мадрид – Сантијаго Солари,...

Гвардиола доби африканска клетва – никогаш повеќе нема да ја освоиш...

Контраверзното интервју на Јаја Туре во кое го обвини Пеп Гвардиола дека „не ги сака африканските фудбалери“ покрена хајка против каталонскиот стратег. Во полемиката се...

УЕФА го суспендираше Гвардиола

Менаџерот на Манчестер Сити е суспендиран од страна на УЕФА. УЕФА немаше милост кон Пеп Гвардиола, па го суспендираше Шпанецот на два натпревари. Каталонецот е казнет поради...

Гвардиола: Сити е мојот последен клуб

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, изјави дека се подготвува за пензија и дека премиерлигашот ќе биде последен клуб во неговата кариера. - Ќе бидам...

Кој е најдобриот фудбалер во светот според Гвардиола?

Пеп Гвардиола го чека тешкиот новогодишен распоред во Премиер лигата, но сепак новинарите го прашаа и за тема што не е директно поврзана со...

Популарно