-0.4 C
Скопје
понеделник, февруари 24, 2020
Tags Пентагон

Ознака: Пентагон

Пентагон смеат дека руската армија може да биде поразена ако нападне...

Пентагон смета дека руската армија ќе биде поразена во случај на напад врз Балтикот или Балканот, пишува руското издание „Военое обозрение“. Генерал Кертис Скапарати, кој...

Пентагон: Уништен е најголем дел од сириското хемиско оружје

Пентагон денеска соопшти дека со ракетните напади врз Сирија бил уништен најголем дел од сириските капацитети за производство и употреба на хемиско оружје. – Иако...

Во Центар: Пентагон и Трамп стојат зад одлуката на Иванов за...

„Албанците сега играат на се или ништо бидејки сега нив им е јасно дека тоа што сега го прават со оваа стратегија ќе им...

Популарно