2.1 C
Скопје
вторник, март 31, 2020
Tags Пелистер

Ознака: Пелистер

КАКВИ ВРЕМИЊА: Кога Вардар и Пелистер играа пред 20.000 гледачи на...

Се сеќавате ли на времето кога Купот на Македонија беше вистински празник на фудбалот во нашата земја? Посебно така беше во финалниот натпревар во...

ФОТО: Снегот и чистиот воздух привлекуваат – националниот парк Пелистер преполн...

Сончевото време, чистиот воздух и одлично подготвените скијачки патеки беа доволен мотив, изминатиот викенд националниот парк Пелистер да биде преполн со посетители. Гости од Битола, од...

Снегот пристигна во Македонија

Снегот пристигна на Пелистер и во ски центарот Нижеполе – објави порталот “babambitola.mk”. Извор: република.мк

Мицкоски на врвот Пелистер: Место трка на 100 метри, одбирам маратон...

Стив, Илинден и конечно Пелистер, Битола, Република Македонија. Наместо трка на 100 метри, одбирам маратон, за стигнување до целта и финална победа, пишува лидерот...

Пелистер затрупан со два метра снег

Исклучително силниот циклон Марко кој интензивно ја зафати нашата држава и услови интензивни снежни врнежи, покрај хаосот кој го направи низ целата наша држава, услови снежната...

Фудбалерите на „Пелистер“ се затруле од салата полна со фекалии

Салатата која во саботата ја јаделе во велешкиот хотел била причина за труењето на фудбалерите на Пелистер. Во неа се најдени бактерии од фекално...

Наместо на стадион, во болница: Фудбалерите на „Пелистер“ се затруле од...

Натпреварот помеѓу Шкупи и Пелистер не започна денес, причина за тоа е труење со храна на играчите на битолскиот тим.  Фудбалерите на Пелистер тргнаа накај...

Вардар се засили со тројца фудбалери од Пелистер

Македонскиот шампион Вардар пред почетокот на зимските подготовки, се засили со три нови фудбалери. „Црвено-црните“ денеска соопштија дека досегашни фудбалери на Пелистер, Кристијан Тошевски, Јован Попзлатанов и...

Вардар Јуниор и Пелистер ремизираа

Вардар Јуниор и Пелистер одиграа нерешено 24:24 синоќа во натпревар од 7.коло на Женската ракометна лига на Македонија. Ива Божиновска во последната минута не реализираа...

Лесна победа за ЖРК Вардар против Пелистер

ЖРК Вардар иако играше безнеколку стандардни ракометарки, немаше проблеми да ги освои бодовите на дуелот со Пелистер во домашната женска лига. Црвено-црните вчеравечер триумфира...

Популарно