7 C
Скопје
среда, февруари 19, 2020
Tags Педер

Ознака: Педер

Михајловски: А браос Коки – Нешто као п*зда и п*чка така?

Изјавата на Заев за „педер” е во „народски“ стил, рече вчера портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов, за скандалозното „Нема да дозволам неколку криминалци, суетен новинар и...

Пандов до Заев: Биди маж, смири се, прибери се и кажи...

Заев дај бе човече биди маж, смири се, прибери се и кажи ни со име и презиме на кого мислиш, не ни прај вакви...

Заев ги промени зборовите: „Педер и суетен новинар“ станаа „манипулатори и...

Зборовите „суетен новинар и педер“ од синоќешната изјава на премиерот Заев денеска преминаа во „манипулатори и измамници“ во интервјуто дадено за МИА. – „Жалам ако...

Рубенс Муратовски: За некого навреда е „педер“, за друг „Северна“

Актерот на Драмски театар Рубенс Муратовски прави паралела меѓу навредливиот призвук на зборовите „педер“ и „Северна“, а во контекст на скандалозната изјава на премиерот...

Заев: За мене и за Владата сите луѓе се еднакви

Жалам ако од некого сум бил погрешно разбран или протолкуван, но останувам на моите определби за кои претходно зборував, како и на вербата во...

ВИДЕО: За да биде бруката и цензурата уште поголема, Заев се...

Во видеото кое денеска премиерот Зоран Заев го сподели на „Фејсбук“, а во кое дава изјава пред новинарите по повод 18 години од Рамковниот договор, недостасува...

ДВ: Поради „педерот“ заборавија на „Рекетот“

Анализите за некоректноста на премиерската изјава, во длабока сенка го ставија третманот на главната тема – случајот „Рекет“, кој преку политичка естрадизација може тотално...

Цветанова: Забрчанец, да те потсетам – твојот премиер навреди и дискриминира!

Советникот за односи со јавност на претседателот на Владата, Марјан Забрчанец, вчера на „Твитер“ му реагираше на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, кој напиша: „Забрчанец...

Куновска: Да се воведе задолжителен здравствен преглед за деловна способност на...

Ужас, и по кревети почна да ни влегува човеков, се смее поранешната пратеничка на СДСМ и актерка, Софија Куновска, алудирајќи на вчерашната скандалозна изјава...

Популарно