4.4 C
Скопје
недела, декември 8, 2019
Tags Патување

Ознака: Патување

На Богородица и Табановце се чека од 30 до 45 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција на возила има на граничните премини Богородица и Табановце каде...

Важно известување за сите кои ќе летуваат во Грција од денес...

Помеѓу 14 и 18 август, на патиштата, плажите и летувалиштата ширум Грција се очекуваат поголеми гужви од вообичаените. Денеска Грците го прославуваат големиот празник Успение...

Корисни совети: Како да го организирате вашето патување за да ви...

Сезоната за летни одмори е во полн ек. Сите патуваат некаде. Некоj на подалечни дестинации, некоj на пократки дестинации. Некоj на море, некој на...

Македонците ќе патуваат во Украина без визи

Mинистерот за надворешни работи Никола Димитров и амбасадорката на Украина Наталија Задорожњук, потпишаа Спогодба за условите за заемни патувања на државјаните од двете земји. Спогодбата...

Знајте ги вашите права: Ова мора да го знаете ако патувате...

Голем број на луѓе не ги знаат своите потрошувачки права во случај ако летот им доцни или е откажан. Кога дојдов на аеродром, сфатив дека...

Патување со партнерот: Важно искуство за секоја врска

Заедничките патувања можат да помогнат уште подобро да го запознаете партнерот, да создадете заеднички спомени и дополнително да се зближите. Во текот на заедничките патувања...

Две македонски студентки наместо рекалсирачки викенд во Истанбул, доживеале хорор-искуство

Две студентки од Македонија, кои изминатиов викенд решиле да го поминат во Истанбул, наместо релаксирачко тридневно патување, доживеале хорор-искуство, објави „Независен“. Како што пишува „Независен“, тие...

По скапоцениот часовник Цеца и подарува уште еден подарок на снаата-...

Балканската мега ѕвезда Цеца не ја крие радоста поради свршувачката на нејзиниот син Вељко со неговата избраничка Богдана Родиќ. Таа откако ја побараа нејзината рака...

Зошто да заминете во „срцето на Европа“: 20 причини да ја...

Престолнината на Унгарија, Будимпешта во последно време сè почесто се наоѓа на листата на места за посета во Европа. Па, ако познавате многу луѓе...

Научниците открија решение против мачнини за време на патување

Не е мал бројот на луѓе кои за време на долгите патувања чувствуваат вртоглавици, главоболки и мачнини. Нови пластични очила наречени Seetroen можат да ви...

Популарно