18 C
Скопје
среда, јули 8, 2020
Tags Патриоти

Ознака: Патриоти

Јовановски: Ослободете ги македонските патриоти, кои се бореа за слободна, независна...

Ослободете ги невино затворените луѓе, oслободете ги македонските патриоти, кои се бореа за слободна, независна и унитарна Македонија, порача Владо Јовановски. Македонија, како заедничка куќа...

Колумна на Слободан Томиќ: СВЕТОТ НЕ ИМ ПРИПАЃА НА ГЛОБАЛИСТИТЕ, ТУКУ...

Иднината не им припаѓа на глобалистите, туку на патриотите, изјави, американскиот претседател Доналд Трамп во своето обраќање на 74. Генерално собрание на Обединетите Нации. Ги...

Таткото на Јане Ченто: Криминалците си се договараат кој закон им...

Драги браќа и сестри до кога вака? Криминалците си се договараат кој закон им одговара за Јавно Обвинителство, а уставо бранителите кои сакаа да го...

Пандов: Во оваа вукојебина, после цел кpиминaл и грaбeж, убиcтвa и...

Во оваа вукојебина, после цел криминал и грабеж, убиства и рекетирања, бришење на историја и идентитет, најголем грев е да си патриот. Ако си без...

Пандов: Патриотите од 27 април се маченици и страдалници – Бандо...

Синоќа скромно, но достоинствено се собравме пред Собранието на Република Македонија да одбележиме една година од неуспешниот референдум. Се видов со голем број браќа...

Ако има војна само 38 проценти од Македонците би се бореле...

Дали би се бореле, ако има војна, за својата држава и би го дале ли животот за неа?. Тоа прашање им било поставено во...

Ванковска: Бескрупулозноста и безобразлукот на некои „патриоти“ ги преминува сите граници

Бескрупулозноста и безобразлукот на некои „патриоти“ ги преминува сите граници. Настрана Миленко и неговите примитивни прозивки, па дури и тврдења дека сум била „политички...

Горазд Росоклија: ФБ ПАТРИОТИ НАСПРОТИ ПАРТИСКИ ПАТРИОТИ

ФБ ПАТРИОТИ НАСПРОТИ ПАРТИСКИ ПАТРИОТИ ФБ патриоти треба да е навредлив опис за луѓе кои се искрени во своите национални чувства и ги искажуваат на...

ВАКА СЕ САКА МАКЕДОНИЈА: Овие три прекрасни дечиња ги стоплија срцата...

По завршувањето на вечерашниот протест организиран од движењето #Бојкотирам пред Собранието на Република Македонија на социјалните мрежи беше објавена фотографија која ги стопли срцата на...

ПОВИК ЗА ПРОТЕСТ: Поддршка на патриотите неправедно обвинети за тероризам

Комитетот за одбрана на дигнитетот на неправедно обвинетите патриоти повикува на мирен јавен собир и протест пред Основниот суд Скопје 1 за поддршка на...

Популарно