1.5 C
Скопје
понеделник, декември 9, 2019
Tags патници

Ознака: патници

Драма над македонското небо: Авионот пет пати се обидел безуспешно да...

Вкупно пет неуспешни обиди имал авионот кој се обраќал на релација Истанбул-Скопје, да слета на скопскиот аеродром. Тој кружел над македонското небо, но не...

Денеска: На автобус од „Дурмо турс“ му закочило тркалото, сите патници...

Една од линиите Гостивар-Скопје, на меѓуградскиот превозник „Дурмо турс“ денеска не излезе од Гостивар поради наводен дефект на автобусот, пренесува „Алфа“ телевизија. Според информациите на...

Дома се враќаме со траума која нема да ја заборавиме цел...

Благодарни сме на сите кои ни помогнаа кога ни беше најпотребно. Дома се враќаме со траума која нема да ја заборавиме цел живот, но...

Македонци преживеаја голгота во Париз: Наместо во хотел, спиеле на студен...

Околу 50-тина премрзнати македонски патници останале на аеродромот во Париз откако авионот на Виз Ер заминал без нив затоа што доцнеле половина час поради...

СЕКОГАШ ОРИГИНАЛНА: Ина Многуфина објави „правилник“ за фино однесување во авион

Популарната, таинствена и секогаш оригинална Ина МногуФина на својот Фејсбук профил објави „правилник“ за фино однесување во авион. Нејзината објава ја пренесуваме интегрално: Сега пред лето да...

Права на патниците – 600 евра за откажан лет, 1.200 за...

Откажување, доцнење или пренасочување на летот; губење на куферите – најчести проблеми со кои се соочуваат патниците со авион. За сето ова може да...

Популарно