5.8 C
Скопје
среда, јануари 29, 2020
Tags Партизација

Ознака: Партизација

Мери Николова: Дно од партизирана држава сме – Начукавте кадри што...

Рашковски го заборавивте? На човекот само муабети му извадија, бадијала сега ќе се мачи да оди на распит во антикорупциска, „можеби не сум во...

Врие од непотизам и партиски вработувања во Гостивар: Граѓаните револтирани, членството...

Гостивар изгледа е заразен со епидемија на непотизам. Како што дознава КУРИР, низа скандалозни вработувања се случени во изминатиов период. Граѓаните се револтирани што несоодветен...

СДСМ спроведува партизација, 200 лица одбиле прераспределба и ќе добијат отказ

Партизацијата на СДСМ продолжува во најголем ек. Околу 200 лица сега ќе одат на трансфер листа, што значи со вкрстување на податоците од институциите...

Шилегов: Поставуваме партиски кадри и тоа не е крај на светот

Во изборот на членови на надзорните и управните одбори се вклучени и партиски кадри на СДСМ, но и луѓе од администрацијата, рече градоначалникот на...

ТОТАЛНА ПАРТИЗАЦИЈА: Од правниот совет на СДСМ во Советот на Јавни...

СДСМ уште еднаш докажа дека не е ниту способна, ниту пак има желба да го департизира судството во Македонија. Медиумите се преплавени со информации...

Партизација и реваншизам во ПУИК со многу печатни грешки: „Разрешив 11...

Претседателот на управниот одбор на ПУИК од редовите на СДСМ Џеват Исени со неверојато „писмен“ статус на Фејсбук откри дека со посебна радост разрешил...

Се полни државна администрација – СДСМ забрзано вработува партиски војници

Нов бран на партиски вработувања во Јавното претпријатије за државни патишта. Ова претпријатије во последните неколку месеци стана синоним за вдомување на партиските кадри...

Пецаков: Се бркаат партиски неподобните, а се вработуваат роднини и брачни...

СДСМ се однесува како државата да е нивна партиска сопственост, а буџетот и институциите како да не се на граѓаните, туку постојат само за...

Интервју на Јовановски: Битката за Македонија е сведена на Хамлетовото „Да...

Буџетот на една држава е нејзиното лице. Тоа значи, каков буџет ќе изработите, така ќе ве перципираат, прво граѓаните во сопствената држава, а потоа...

ЕУ со директна порака до власта: Запрете со партизација на администрацијата

Советот за стабилизација и за асоцијација (ССА) меѓу Македонија и Европската унија, кој во вторникот се одржа во Брисел, покажа дека Европската комисија и...

Популарно