6.3 C
Скопје
вторник, јануари 28, 2020
Tags Пародија

Ознака: Пародија

„Кpиминaлнитe активности ми се најдобра навика“: Пародија со 30-те одговори на...

Новиот технички премиер Оливер Спасовски на заминување од МВР,  сними видео на кое одговара на 30 прашањ поставени од потпретседателот на СДСМ, Коста Петров. СДСМ...

ВИДЕО ПАРОДИЈА НА „РЕКЕТ“: “Затвор Скопје, за месец дена…“

„Ѕета Ѕета“ го „запали“ Твитер со видео пародија на аферата „Рекет“, користејќи сцена од култниот македонски игран филм „Тетовирање“. Затвор Скопје, за месец дена... pic.twitter.com/iTmXFvBnAe —...

УМС Струмица со пародија: Избор на Мис депонија 2018

Веќе стана досадно да се зборува за хигиената во општината и за решавање на дивите депонии, па младите решиле во Струмица тоа да стане...

ВИДЕО: Ова е пародијата на победничката Евровизиска песна која го налути...

Во сатиричната холандска ТВ-емисија беше исмеана песната „Toy“ која холандски музичари ја препеаја со изменет текст во кој остро го напаѓаат Ираел и односот...

Супер смешна РЕЦЕНЗИЈА: АМЕРИЧКИ ФИЛМ

Кој и да го напишал текстот , алал да му е. Со солзи да се смееш. Фак ми ако уште еднаш седнам да гледам американски филм! Седнах,...

Популарно