13 C
Скопје
среда, јули 8, 2020
Tags Парламентарно мнозинство

Ознака: Парламентарно мнозинство

Заев: Прво проширување на парламентарното мнозинство, па реконструкција на Владата

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека е се уште рано да се зборува за реконструкција на Владата и оти прво треба да бидат завршени...

Заев: Нема потреба од предвремени избори, ќе се зголемува парламентарното мнозинство

Премиерот Зоран Заев денеска ја поздрави одлуката на опозицијата повторно да се вклучи во работата на Парламентот. Според него, така ќе има функционална демократија и...

Популарно