6.1 C
Скопје
вторник, март 31, 2020
Tags Парламент

Ознака: Парламент

Косовска пратеничка и блиска соработничка на Курти: „Никогаш Северна, само Македонија“!

Скопјанката Влера Ѓакова која е пратеничка во Косовското собрание од редовите на владејачкото движење Самоопределување на премиерот Албин Курти, ја поддржува македонската јавност која...

Цветанова: Никогаш повеќе да не ни се повтори ваков криминален и...

Со иста порака, а две различни фотографии, поранешната министерка за култура Ганка Цветанова на Твитер јасно порача – никогаш да не се повтори. Никогаш повеќе...

СДСМ сака да избега од избори во април – се заканија...

Генралниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски на Фејсбук напиша дека доколку во Собранието се продолжи со тактизирање и ако на кој било начин се...

Хаос во парламентот: Еве како се тепаа пратениците во Хонг Конг...

Четворица пратеници се повредени во тепачката во парламентот на Хонг Конг. Тепачката настанала меѓу провладините пратеници и опозициските демократи. Тие претходно се обидувале да...

Амди се налути: Не можам да дојдам до збор во овој...

По реакцијата на пратеникот Зијадин Села, затоа што е 17-ти на списокот на пратеници денеска за поставување прашања во Собрание, се побуни и пратеникот...

Заев: Без ДУИ имаме 58 пратеници

Премиерот Зоран Заев вечерва изјави дека без ДУИ имаат коалиција од 58 пратеници. -Имаме коалиција од 58 пратеници. Ако ги одземете десетте пратеници на ДУИ,...

Заев: Револтиран сум од случувањата во парламентот

Премиерот Зоран Заев вели дека Собранието вчера требало да ја следи досегашната пракса во однос на одлучувањето за одземање на имунитетот на пратеникот и...

Џафери ќе почне на албански јазик да ги води пленарните седници...

Претседателот на македонскиот Парламент, Талат Џафери од крајот на месецов, по завршување на подготовките, ќе почне да претседава со пленарните седници на албански јазик Ова...

Во четврток ратификација на Договорот од Преспа

Во среда во 10 часот по локално време започнува расправата во грчкиот Парламент за ратификација на Договорот од Преспа, а гласањето ќе биде во...

Oбид за упад во грчкиот Парламент – десетици повредени завршија во...

За жал уште еднаш тонот на протестот го дадоа екстремни елементи и членови на Златна зора кои во нивниот обид да влезат во Парламентот,...

Популарно