15 C
Скопје
четврток, јули 16, 2020
Tags Париз

Ознака: Париз

ЧУДО ВО НОТР ДАМ: Крстот во Богородичната катедрала остана недопрен од...

Пожарот во катедралата Нотр Дам е ставен под контрола во 3 часот утрово, по осумчасовната oгнeнa стихија, соопшти противпожарна служба на Париз. На социјалните мрежи...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Падна главната купола на Нотр Дам, пожарот во...

Пожарот кој попладнево избувна во познатата катедрала Нотр Дам во центарот на Париз, ја собори главната купола на катедралата. Се уште не се познати...

Повторно хаос низ улиците на Париз: Водени топови и солзавец врз...

Во близина на триумфалната капија во Париз попладнево избија судири помеѓу полицијата и учесниците на протестите. Полицијата употреби солзавец и водени топови врз демонстрантите од...

Белучи во сатенско издание на модна недела во Париз – класика...

Кога и каде да се појави, славната и атрактивна италијанска актерка Моника Белучи, го привлекува вниманието врз себе и е вистински магнет за медиумските...

Париз речиси уништен – Видео

Движењето „Жолти елеци“  не престанува да дивее во Париз. По синоќешните протести париските работници ги расчистуваат улиците од изгорени автомобили, искршени стакла… Движењето „Жолти елеци“...

Војна на улиците на Париз: Нема револуцијата без насилие (ФОТО+ВИДЕО)

Најмалку 224 лица се уапсени за време на протестите на „жолтите елеци“ во саботата во Париз, кои резултираа со судир со полицијата и ранување...

Иванов од Париз: Инвестирањето во идните лидери треба да стане нова...

Претседателот Ѓорге Иванов во синоќешното обраќање на Парискиот мировен форум зборуваше за Школата за млади лидери што се организира девет години по негова иницијатива,...

Мареј нема да игра на Мастерсите во Шангај и Париз

Британскиот тенисер Енди Мареј нема да учествува на турнирите од Мастерс серијата во Шангај и во Париз. Мареј оваа година се соочи со повреда на...

Фановите во солзи: Пијан обожавател со нож ја нападна Дара Бубамара...

Пејачката Дара Бубамара на настап во Париз беше нападната од страна на нејзин пијан обожавател. Јанќ Вираг, Србин кој живее во Париз откри детали за...

Напад со нож во Париз, повредени 7 лица

Вкупно седум лица се повредени, од кои четворица потешко, во напад со нож што синоќа се случил во Париз. Напаѓачот, кој е упасен, бил вооружен...

Популарно