5.6 C
Скопје
сабота, март 28, 2020
Tags пари

Ознака: пари

АПЕЛ ОД НБРМ: Граѓаните да избегнуваат користење готовина и посета на...

Народната банка, од денеска во наредниот период следејќи ги утврдените мерки за превенција од ширење на коронавирусот презема конкретни активности за заштита на здравјето...

Рускоска тврди дека парите од „Рекет“ завршиле кај Боки 13 и...

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска смета дека парите од Луј Витон чантата завршиле во 1ТВ и новинарите кои работеа...

Ако сакате дом полн со пари, направете ги овие десет работи

Постојат некои верувања кои можат да ви помогнат да привлечете пари и да ги задржите во својот џеб. Начинот на кој се справувате со парите,...

Местенка или дупла среќа: КОД открива дека се поделиле чудни награди...

Министерството за финансии, УЈП и Државната лотарија упорно ги убедуваат граѓаните да скенираат фискални сметки и да учествуваат во наградната игра „Мој ДДВ-моја награда“.Сепак...

ВИДЕО: Слушнете ја аудио бомбата на која Заев договара пари за...

Антонио Милошоски на собраниската Комисија за европски прашања  презентираше аудио снимка на која по се изгледа може да се препознае гласот на екс-премиерот Зоран...

ВНИМАВАЈТЕ: Мајка тренира дете да напаѓа миленици, „печали“ од тужби кон...

На социјалната мрежа Фејсбук кружи статус на кој реагираа многумина. Имено според пишувањата во статусот, мајка го учела своето дете да напаѓа кучиња со...

Рустеми за „Поштенска банка“ сакал најблаги затворски казни, Јанева ја интересирале...

На денешното сведочење на обвинителот Бурим Рустеми тој за случајот Поштенска банка објасни дека на еден од состаноците Катица Јанева ги информирала дека случајот...

ВИДЕО: Го сакаме Виц’то, ни дава пари колку сакаме

„Го сакаме Виц’то, ни дава пари колку сакаме“. Вака жител на село Баница вели во изјава за „Канал 5“, во која пред локалните избори...

Листа на познати со најголема заработка на Инстаграм во 2019-та: Роналдо...

Точно 47,8 милиони долари заработил Кристијано Роналдо оваа година само од рекламите на Инстаграм. Португалскиот фудбалер е личноста која заработува најмногу пари преку оваа...

СЈО си ги бара парите: Средствата од буџетот пренаменети за предвремените...

Специјалното јавно обвинителство рагира што на денешната седница на Комисијата за финанирање и буџет не биле доделени средства за функционирање на ова обвинителство. Наместо...

Популарно