9.3 C
Скопје
сабота, март 23, 2019
Tags пари

Ознака: пари

Битолчанец измамен за 200 евра: Му рекол дека е од Центар...

Вчера во СВР Битола, Г.П. од Битола пријавила дека истиот ден во 11 часот на улица „Батаљон Стив Наумов“ нејзиниот татко Н.П. (73) од...

Нашол торба со пари на својот автомобил, ја вратил, а во...

Александар Миладиновиќ од Ниш (34), минатиот месец излегол на пауза од своето работно место, а кога стигнал до неговиот автомобил го дочекала необична глетка....

Почнува промената на парите: Првите банкноти со новото име ќе бидат...

Банкнотите со новото име на државава, Република Северна Македонија, веќе ќе се печатат сукцесивно од следната година, а старите ќе имаат важност од пет...

На сосед не му се позајмува сол, а платата треба да...

Начинот на кој се однесувате кон парите, па дури и положбата на метлата во куќата, велат нашите стари, може да влијаат на финансиската ситуација...

Скандал: Додека службеници претресувале патничка на скопскиот аеродром, и украле 3.000...

На „Меѓународен Аеродром-Скопје“ од Стокхлом-Шведска допатувала 47-годишна жена од Косово, на која додека ѝ била вршена контрола на багажот од двајца царински службеници ѝ...

Душко си ги заштити милионите: Јелена веќе нема полномошно за да...

Доколку дојде до развод, пејачката ќе мора да се бори за имотот и да докажува кој колку од нив заработил! Јелена Карлеуша веќе нема да...

Во прашање се многу пари: Еве колку Карлеуша зема за настап

Јелена Карлеуша е една од најпопуларните пејачки на овие простори, на која дефинитивно никој не може да остане рамнодушен. Во склад со тоа, таа и...

Петре Шилегов парите наменети за култура на Град Скопје ги подели...

Град Скопје ги објави добитниците на Конкурсот за финансирање на манифестации, проекти и творештво на други корисници и чинители преку кои се остварува локалниот...

Нема пари за болните од шизофренија

Иако со современите антипсихотици пациентите што боледуваат од шифозренија добиваат многу поквалитетен живот, овие лекови не се на Позитивната листа на лекови. Три месеци нема...

Само 3 хороскопски знаци ќе имаат среќа со парите во 2019...

Овен, Лав и Риби- ова се трите хороскопски знаци кои ќе имаат среќа со парите во 2019 година. ОВЕН Доста работевте, дојде време да си го...


Популарно