30 C
Скопје
недела, јули 5, 2020
Tags Папа

Ознака: Папа

СКАНДАЛ: Кога Папата слетал во Македонија радарскиот систем бил неисправен

Основниот радарски систем на скопскиот аеродром не функционирал кога утрото на 7-ми мај папата Франциск слета во Македонија, објави „Телма“. Како што добро информирани извори...

Папата ќе му каже на Трамп дека ѕидот со Мексико е...

Папата Франциск изјави дека е подготвен на американскиот претседател Доналд Трамп лично во лице да му каже дека е погрешно териториите да се бранат...

ФОТО: Разбрале дека доаѓа Крсто и ја заѕидале вратата – Твитер...

„Вицкасти од Светата столица, пред врата го стаиле“ – се пошегува Ивор Мицкоски на сметка на пратеникот Крсто Мукоски кој е дел од делегацијата...

Шминки, паштети, мајонез, четки за коси, ситни пари: Посетителите си ги...

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск, денеска отслужи миса на плоштадот „Македонија“ во Скопје на која присуствуваа околу 15.000 граѓани од земјава, како и...

ВНИМАВАЈТЕ: Се чистат паркинзите за Папата – пајак службите во лов...

Надлежните органи ги замолија сите жители кои сакаат утре да ги возат своите автомобили да ги тргнат од паркинзите во Центар, поради доаѓањето на...

Мицковски: Откако Папата ќе си замине, на Битола ќе им го...

Скопје наголемо се подготвува за доаѓањето на Папата Франциско, кој ќе го посети главниот град на Македонија на 7 мај. Откако Папата ќе си замине...

МАПА: Папата ќе го блокира Скопје – Режим за сообраќај и...

Координативното тело за организирање на посетата на Папата Франциск на државата, информира дека за време на Апостолската посета на Папата, на територијата на град...

Внукот на Мајка Тереза ќе го пречека папата во Скопје!

Папата Франциск при посетата на Скопје на 7 мај ќе добие личен подарок од скопјанецот Алојз Гомбар, кој е внук и единствен наследник на...

Владата соопшти дали 7 мај ќе биде неработен ден

7 мај останува работен ден, одлучи Владата на денешната седница, откако постоеја размислувања специјално овој датум годинава да биде прогласен за неработен по повод...

Само 7 жени во светот можат да носат бело во присуство...

Постојат некои основни правила на официјален состанок со папата. Особено за жените. За време на состанокот со поглаварот на Римокатоличката црква се бара жената...

Популарно