9.3 C
Скопје
сабота, март 23, 2019
Tags Палестина

Ознака: Палестина

ВИДЕО: Која e Ахед Тамими? Девојката која удри израелски војник стана...

Во Израел започна судењето на тинејџерката Ахед Тамими (17) која поради своите постапки стана симбол на палестинскиот отпор. Тамими е уапсена во декември по снимка...

Палестински тинејџер стана 12 жртва од судирите на демоснтрантите и израелските...

Палестинскиот тинејџер Мухамед Сами ал-Дахдух (19), кој на 15 декември беше повреден од израелските сили во судирот со демонстрантите, денеска им подлегна на повредите, изјави портпаролот на...


Популарно