16.5 C
Скопје
понеделник, октомври 14, 2019
Tags Отворено писмо

Ознака: Отворено писмо

Писмо до Заев: Кики, Фрики, Трајанка… сите сте криви – ја...

Габриела Илиевска, независен советник во Советот на Општина Битола пиша отворено писмо до премиерот Зоран Заев, во кое му посочува дека Битола е умрена....

Отворено писмо до премиерот Зоран Заев: Поднесете си неотповиклива оставка, доста...

Македонскиот манифест упати отворено писмо до премиерот Зоран Заев по повод неговата срамна изјава во Атина кое го пренесуваме во целост: Отворено писмо до Премиерот...

Зошто законите не важат за „големите ѕверки“?

Отворено писмо од инспекторот Ѓорѓи Илиевски до премиерот Зоран Заев и до „вториот премиер“ Али Ахмети. Писмото ви го пренесуваме во целост. Верувам дека лично сте...

Дали учебниците и вашите научни кариери се лажни и неаргументирани?

По повод актуелизирањето на прашањето околу националниот идентитет на револуционерот Гоце Делчев, Левица отворено се обраќа до академијата МАНУ да го разреши актуелното прашање...

ОТВОРЕНО ПИСМО ДО ЗАЕВ: Независните уметници го бранат МКЦ од Бени...

Загрижени поради најавените промени во раководната структура на Младинскиот културен центар во Скопје, македонските културните работници, уметници и граѓански активисти му се обратија на...

Караџовска со отворено писмо до Заев: Ако сте функционери не сте...

Снежана Караџовска од Скопје, која пред скоро три години настрада во тешка сообраќајна несреќа во Турција при судир на туристички автобус од Македонија и...

Отворено писмо од сопственикот на „Нефа мебел“: Од Македонија заминавме поради...

Управител на Hollodex doo Белград, сопственикот на „Нефа мебел“ дооел Скопје, Виталиј Сергеев во отвореното писмо до јавноста ги информира купувачите и сите заинтересирани...

Отворено писмо од оперската првенка Весна Ѓиновска Илкова до Заев: Постои...

Весна Ѓиновска Илкова, оперската првенка,  магистер и редовен професор на Факултетот за музичка уметност (ФМУ) му пиша отворено писмо на премиерот Зоран Заев, искажувајќи го...

Режисерот Иван Поповски со отворено писмо до Заев: Некој Ве става...

Иван Поповски, македонскиот режисер кој живее и работи во Москва, му упати отворено писмо на премиерот Зоран Заев во кое директно му се обраќа...

Македонски манифест со отворено писмо до американските конгресмени: ВИЕ НÈ ОХРАБРУВАТЕ...

Граѓанската иницијатива „Македонски манифест“ преку Фејсбук упати Отворено писмо до дваесеттемина американски конгресмени и нивното охрабрување да се спроведе „договорот“ од Преспа ВИЕ НÈ ОХРАБРУВАТЕ...

Популарно