15.2 C
Скопје
понеделник, март 25, 2019
Tags отрови

Ознака: отрови

Во Брегалница испуштени отрови,поднесени кривични пријави

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против правно лице со подружница во Делчево и  Т.Н. (37) од Скопје, управител на правното...

Пет знаци кои укажуваат дека во телото имате отрови

Отровите се насобираат во вашето тело бидејќи сте живи и тоа е неизбежно. Меѓутоа, некои дополнителни активности кај некои луѓе предизвикуваат отровите да се...


Популарно