9.3 C
Скопје
сабота, март 23, 2019
Tags Отпор

Ознака: Отпор

Франција и Холандија со голем отпор за почетокот на преговорите на...

И покрај големата поддршка на бројни земји членки на ЕУ за почеток на преговори со нашата земја, во Франција, Холандија и други западноевропски земји...

НА БОЖИЌ ВО 21ч: Комити повикаа на отпор против самопрогласените кумови...

Христово Рождение - Божиќ, каде и да си дома да си... Поучени од пресветото монашко братство и нашата Православна Црква да не дејствуваме никако освен...

КОМИТИ ПОВИКАА НА #ОТПОР: Каде се набавуваат оние жолти елечиња?

„Почекавме малку, за да не реагираме импулсивно и со тоа да испратиме погрешна порака, но наша реакција никогаш не изостанала, па така и ќе...

Маџунков: Референдумот ќе пропадне, ќе следува самовластие и отпор

Во повеќе наврати досега, академик Митко Маџунков, доајенот на македонската реч и литература, отворено зборуваше за македонскиот јазик како темел на националниот белег и...

ВИДЕО: Која e Ахед Тамими? Девојката која удри израелски војник стана...

Во Израел започна судењето на тинејџерката Ахед Тамими (17) која поради своите постапки стана симбол на палестинскиот отпор. Тамими е уапсена во декември по снимка...


Популарно