19 C
Скопје
петок, мај 29, 2020
Tags Отец Пимен

Ознака: Отец Пимен

Отец Пимен: Секој треба да го почитува Стоилов – Капа долу...

Отец Пимен денеска порача дека спротивставеноста на ставовите може да води само напред, а не претопувањето во масата под влијание на медиумите. Тој искажа поддршка...

Отец Пимен за Мукоски во Рим: Не би патувал во авион...

Европскиот Владика Пимен, речиси секоја година е дел од делегацијата на аудиенција кај Папата, по повод чествувањето на Свети Кирил и Методиј. Оваа година...

Верниците го исплукаа Пимен: Северџанот што гласаше против сопствениот народ (2...

За време на одбележувањето на христијанскиот празник Богојавление Христиво – Водици во Женева – Швајцарија, верниците изразија незадоволство од ставовите на Отецот Пимен при...

Пимен сведок за 27 април: Бетмен имаше потреба да ми се...

„Богдан Илиевски ми е пријател од Охрид, но и не само тоа, туку тој е мое духовно чедо“, рече денес отец Пимен почнувајќи го...

Отец Пимен им одржа лекција по Христијанство на грчките националистички владици

Европскиот митрополит на МПЦ-ОА, Владиката Пимен им одржа лекција по христијаннство на грчките националистички владици. Тој на својот Фејсбук ги праша грчките владици дали...

Популарно