19 C
Скопје
понеделник, јуни 1, 2020
Tags Оставка

Ознака: Оставка

Владата ја прифати оставката на Ден Дончев од директорската позиција во...

Владата на денешната седница ја констатираше оставка која ја поднесе Ден Дончев од директорското место во Фондот за здравство. Ден Дончев претходно си поднесе оставка...

Гејтс и други директори на моќни компании масовно даваат оставки во...

Технолошкиот иноватор и основач на „Microsoft“, Бил Гејтс, e еден од извршните директори кои во екот на пандемијата на коронавирусот поднеле оставки на своите...

„Северна“ и „Северномакедонци“ се навредливи и дискриминирачки: Македонците од Канада бараат...

Во своето обраќање на македонски настан во Торонто минатиот месец, пратеникот Роб Олифант од Либералната Партија на Канада зборуваше за Република Македонија користејќи го...

Коалицијата со СДСМ предизвика револт и разочараност во Беса: Оставка на...

Предизборната коалиција што Беса ја направи со СДСМ предизвикува големо незадоволство и револт во редовите на партијата. А, тој изненадувачки политички сојуз, веќе предизвика...

Директор на средно училиште во Гевгелија доби Мерцедес од казино, но...

Цветан Неловски, директорот на средното училиште „Јосиф Јосифовски“ од Гевгелија откако доби „мерцедес“ А класа од казиното Сенатор беше приморан да даде оставка од...

И на таблата во МОН стои Република Македонија: Ќе бара ли...

Дали техничкиот премиер Оливер Спасовски која бараше разрешување на Рашела Мизрахи од министерската позиција во министерството за труд и социјлана политика, ќе бара разрешување...

Апасиев: Толку од окупацијата – Кој дал оставка од премиер не...

Дечки од СДС на "Нашата Земја". Декшавајте, ама статистички гледано, кој дал ОСТАВКА од премиерска функција - никад више не се вратил <3 #ТолкуОдОкупацијата Фејсбук...

Петир: На 12 април на власт ќе дојдат политичари кои ќе...

Поранешната хрватска европратеничка Маријана Петир ги коментира денешните случувања во Македонија со искрена надеж дека на 12 април на власт ќе дојдат политичари кои...

Милески слави: Падна муртинскиот лажов! Се надевам дека што побрзо ќе...

Падна најголемиот предавник во македонската историја, порача бизнисменот и активист Роберт Милески и како што најави, со пијалок ја прослави оставката на Зоран Заев...

И Царовска не заминува со чисти раце: Објавени над 20 тендери...

Повеќе од 20 тендери објавила министерката за труд и социјална политика во оставка Мила Царовска на самиот ден кога ја поднесува оставката и треба...

Популарно