10 C
Скопје
петок, јуни 5, 2020
Tags Орце Камчев

Ознака: Орце Камчев

Димишков: Камчеви сакаа да ме ангажираат за мојата сестра да биде...

На денешното рочиште за „Рекет“ сведочеше адвокатот Васил Димишков како сведок на одбраната на Бојан Јовановски. Неговиот адвокат Сашо Дуковски го запраша сведокот дали...

Боки 13 и мајка му потрошиле 148.000 евра на шопинг во...

Првообвинетиот во „Рекет“, Бојан Јовановски познат како Боки 13 и неговата мајка Јасмина, заедо со кумата, судијката Мери Дика Георгиевска заминале на шопинг во...

Судењето за „Рекет“ продолжува со презентирање снимки доставени од Камчев

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска продолжува судењето за случајот „Рекет“. Случајот се наоѓа во доказна постапка и треба да се продолжи со...

Стефанова сведочи за „Рекет“: Јанева бараше да се согласам Камчев, Мијалков...

Обвинителката Лиле Стефанова објасни дека тогаш специјалната обвинителка Катица Јанева барала од неа да потпише налог според кој дел од обвинетите од случајот „Империја“,...

Додека Заев да одговори дали навистина го пријавил рекетот, се појави...

Нема никаква реакција од власта откако потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски јавно ja постави дилемата дали премиерот во заминување навистина го пријавил случајот „Рекет“...

Камчев во нови „бомби“: Ако нема помирување Заеви ќе изгинат, а...

По вчерашното сведочење на Орце Камчев во и пред судот за аферата „Рекет“,синоќа на Јутјуб беа објавени „бомби“, делови од седум аудио снимки, за...

На Јутјуб се појавија неколку нови снимки за „Рекет“

На Јутјуб се појавија снимки на кои се слуша како глас кој наликува на познатиот бизнисмен кој е сведок во „Рекет“, но и обвинет во случај...

Филипче за „Рекет“: Средбата се одржа на барање на Јовановски и...

Министерот за здравство , Венко Филипче , чие име беше споменато во денешното судско рочиште за ,,Рекет” рече за Канал 5 дека го повикал...

Камчев по сведочењето: Катица Јанева беше алчна за пари, а сите...

Сите кои се рекламирале во 1ТВ на некој начин биле рекетирани од Бојан Јовановски и бандата, изјави бизнисменот Орце Камчев по денешното рочиште на...

Јанева немаше прашања за Камчев

На денешното рочиште за случајот „Рекет“, поранешната специјална обвинителка немаше никакви прашања за сведокот Орце Камчев. Таа не го искористи своето право на прашање...

Популарно