22 C
Скопје
сабота, јули 4, 2020
Tags Опозиција

Ознака: Опозиција

Зекири за својот коалиционен партнер: ДУИ е кapцином на општеството и...

Крајно време е албанската опозиција да се обедини и да и го зададе последниот удар на Демократската унија за интеграција со испраќање во опозиција....

Цуцуловски: Дали оваа циркусијада и арлекинијада има крај или сѐ е...

ИМА ЛИ КРАЈ? Опозицијата на цел глас трубеше (можеби и уште труби?) дека Заев и СДСМ, заради нивната досегашна политика, не се во состојба...

Груби: Ќе одиме сами на изборите, албанската опозиција да се обедини...

По седницата на централното претседателство на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Артан Груби го пренесе ставот на партијата дека ќе одат самостојно на изборите...

Комисија за локална самоуправа на ВМРО-ДПМНЕ: Власта се спрема за опозиција

Комисијата за локална самоуправа на ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил пишува дека власта предводена од СДСМ се подготвува за опозиција. -ВЛАСТА СЕ СПРЕМА ЗА ОПОЗИЦИЈА Сосема...

Ако нема датум, ќе има избори – албанската опозиција едногласна

Доколку не добиеме датум за почеток на преговори со ЕУ, следуваат предвремени избори, рече синоќа лидерот на Алијанса на Албанците, Зијадин Села, во дебатниот магазин...

Поради Албанците, на владата на Заев во интерес и се протестите...

Проблемите во Македонија влијаат многу на нас, велат српските експерти, кои будно ја следат ситуацијата во нашата земја со случајот „Рекет“ и вмешаноста на...

Ристовски: Измените што ќе ги договориме со опозицијата ќе бидат вметнати...

Заменик-министерот за правда Оливер Ристовски по средбата во Владата меѓу претставници на Владата и опозицијата за Предлог-законот за јавното обвинителство, со кој треба да...

Ацо Станковски: Само помирување меѓу бојкотирачите и опозиционерите-гласачи ќе го урне...

По повод расколот што се случи на патриотската страна околу претседателските избори, би сакал да споделам неколку хипотетички ситуации кои ги потхрануваат тезите на...

Зеколи: Опозицијата триумфира убедливо, власта изгуби понижувачки – Најголем губитник Заев

Политичкиот аналитичар и поранешен амбасадот Арсим Зеколи ѝ честита убедчива победа на опозицијата на претседателските избори одржани вчера. Зеколи констатира дека во понижувачкиот пораз...

Заев: Се надевам опозицијата нема да го блокира вториот изборен круг

На претстојните претседателски избори сите учесници треба да покажат демократска зрелост и одговорност пред државата, за граѓаните слободно да го искористат своето правото на...

Популарно