18 C
Скопје
среда, август 12, 2020
Tags опоравување

Ознака: опоравување

(Фото) Како изгледа ,,Ледена купка,, и како таа брзо го опоравува...

Потопување на телото во таканаречената "ледена бања" по тренингот повеќе не е резервирано само за атлетичарите! Истражувањата покажаа дека овој метод може да го забрза...

Како полесно да се опоравите после царски рез

Иако постојат мајки кои брзо и едноставно се опоравиле од царски рез, реалноста е дека периодот кој следи после тоа е многу тежок. Постојат неколку...

Популарно