6.5 C
Скопје
понеделник, април 22, 2019
Tags Операција

Ознака: Операција

Северина заврши на операција (ФОТО)

Северина Којиќ утрово ги изненади следбениците на Инстаграм со фотографија од болничка соба која потоа ја избришала. Според хрватски Индекс, Северина вчера завршила на рутинска...

Докажа дека без тенис неможе – Големиот борец Мареј се подготвува...

Британскиот тенисер Енди Мареј успешно се рехабилитира од операцијата на колкот поради што мораше да ја заврши тениската кариера. Проблемите беа преголем товар за него...

Кинески хирург изврши прва операција во светот на мозок од далечина...

Кинески хирург изврши прва во светот операција на мозок од далечина благодарение на 5G технологија, врз пациент кој бил на 3.000 км. од лекарот. Д-р...

Бизарна смрт: Милијардер умре додека му го зголемувале пенисот

За време на операцијата за зголемување на пенисот во Париз, од срцев удар починал милијардерот и трговец со дијаманти, 65-годишниот Ехуд Арие Ланиадо. Ланиадо бил...

Сакала поголеми гради, па животот си го претвори во пекол: Поради...

Џеси, Американка која не сакала да го открие целосното име и возраста, го раскажала своето искуство по неуспешната операција за зголемување на градите кога...

Во ек на порно аферата, Карлеуша оди под нож!

Познато е дека жените кога имаат љубовни проблеми решаваат нешто да променат, а тоа не ја заобиколи ниту Јелена Карлеуша, која од почетокот на...

Свири на гитара додека го оперираат од тумор на мозокот (видео)

Јужноафриканскиот џез музичар Муса Манцини веројатно го имаше „настапот на својот живот“ кој никогаш нема да го заборави. Манцини беше снимен како свири на гитара...

Драма во болницата во Земун: Дарко Лазиќ повторно на итна операција...

Српскиот пејач Дарко Лазиќ синоќа бил итно опериран поради сериозно внатрешно крварење кое му го отежнувало дишењето, јавува „Блиц“. Драмата во земунската болница, во која...

Докторите одлучија кога Лазиќ ќе ја има следната операција

Докторите конечно одлучија кога српскиот пејач Дарко Лазиќ, кој преживеа тешка сообраќајна несреќа, ќе ја има следната операција. Тие сметаат дека неговиот организам добро заздравува...

Доктор пред да оперира дете, од него добил необична молба: Кога...

Канадски хирург, иако без искуство во тоа поле од медицината изврши експериментална операција и тоа „на живо“, без анестезија – на плишано мече. Докторот Даниел...Популарно