5 C
Скопје
среда, јануари 23, 2019
Tags Операција

Ознака: Операција

Свири на гитара додека го оперираат од тумор на мозокот (видео)

Јужноафриканскиот џез музичар Муса Манцини веројатно го имаше „настапот на својот живот“ кој никогаш нема да го заборави. Манцини беше снимен како свири на гитара...

Драма во болницата во Земун: Дарко Лазиќ повторно на итна операција...

Српскиот пејач Дарко Лазиќ синоќа бил итно опериран поради сериозно внатрешно крварење кое му го отежнувало дишењето, јавува „Блиц“. Драмата во земунската болница, во која...

Докторите одлучија кога Лазиќ ќе ја има следната операција

Докторите конечно одлучија кога српскиот пејач Дарко Лазиќ, кој преживеа тешка сообраќајна несреќа, ќе ја има следната операција. Тие сметаат дека неговиот организам добро заздравува...

Доктор пред да оперира дете, од него добил необична молба: Кога...

Канадски хирург, иако без искуство во тоа поле од медицината изврши експериментална операција и тоа „на живо“, без анестезија – на плишано мече. Докторот Даниел...

Можно ли е зголемување и задебелување на пенисот?

Ретко ќе најдете маж кој ќе зборува за ваков „проблем“, доколку го има. Мала е бројката на оние што се одлучуваат на ваков потег....

Пишуваа дека ги зголемила градите, но Сека Алексиќ оперирала тумор

Српските медиуми наголемо пишуваа дека Сека Алексиќ ќе вградува силикони во градите, но пејачката оперирала циста на дојката. Српската пејаќка Сека Алексиќ неодамна е фотографирана...

ВИДЕО: Малата Валерија блеска од среќа и ја поздравува Македонија по...

Седумгодишната Валерија од Штип мина низ успешна операција на тумор на мозокот во Истанбул, благодарение на хуманите луѓе кои за кратко време ги собраа потребните средства...

ФОТО: По оперциите Николина Пишек изгледа како Мајкл Џексон

За водителката Николина Ристовиќ сите ќе кажат дека е убава и згодна, но изгледа тоа не и било доволно. Неодамна на својот Инстаграм профил...

Популарно