19 C
Скопје
петок, август 7, 2020
Tags ООН

Ознака: ООН

„Алфа“: Луксузите на македонската делегација во Њујорк – по 1.000 долари...

Владата не ја открива точната локација на хотелите во кои отседнала македонската делегација во Њујорк, туку само потрошените пари, пренесува „Алфа“, додавајќи дека не...

Скопје и Атина го информираа Гутереш дека стапија во сила Договорот...

Скопје и Атина вчера доставија заедничкото писмо до генералниот секретар на ООН Антонио Гутереш со кое го информираат за датумот на влегување во сила...

Јанев и Каракамишева: Само ние се правиме недоветни и не го...

„И покрај резолуцијата на Советот за безбедност 1244, предметот за Косово оди на Генералното собрание на Интерпол! А ние се плашиме од рез. СБ...

Каракамишева: Нимиц цело време манипулирал – Нема да го однесе договорот...

Нимиц цело време манипулирал со сите дека преговорите се водат според безбедносната резолуција бр. 817 и 845 и дека на крај кога договорот ќе...

Помошникот на генералниот секретар на ОН Јенча во посета на Македонија

Помошникот на генералниот секретар на ОН за политички прашања Мирослав Јенча,  денеска ќе престојува во посета на Република Македонија во рамки на која ќе се...

Русија стави вето на предлог резолуција на ОН за осуда на...

Русија стави вето на предлог резолуција, поднесена вчера од САД во Советот за безбедност на ОН, со која се осудува последното ракетно тестирање на...

Хуманитарната криза во 4 африкански држави е најголемата во историјата на...

Хуманитарната криза во четирите африкански држави - Јемен, Нигерија, Сомaлија и Јужен Судан - стана најголемата, од основањето на Организацијата на Обединетите нации (ООН)...

Популарно