22 C
Скопје
недела, септември 23, 2018
Tags Оливер Спасовски

Ознака: Оливер Спасовски

Спасовски призна дека сите фирми се регистрирани пред огласите за да...

За Министерот за внатрешни работи нема ништо спорно што фирмата стара 7 дена на 26-годишниот Виктор Серафимов наредните 5 години ќе држи монополски бизнис...

ВИДЕО: Спасовски побара да се пријават закани за неизлегување, но не...

Полициската станица што се наоѓа на територијата на општина Бутел има значителни позитивни резултати во изминатата година во намалувањето на криминалитетот и особено во...

ФОТО: Живи ќе изгориме додека Спасовски дреме со скрстени раце и...

Повеќе десетици возила се опожарени во целата земја, a ниту еден инцидент не е расветлен откако Оливер Спасовски е министер за внатрешни работи, односно...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Оливер Спасовски се синоним за корупција

Република Македонија на листата на меѓународната Транспарентност пред доаѓањето на власт на СДСМ беше на 90 место, а откако криминалниот картел влезе во владата,...

Потпретседателот Спасовски во посета на Василево: Членството во ЕУ и НАТО...

Соопштение за јавност Потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски вчера ја посети општина Василево кадешто се сретна со граѓани, симпатизери и поддржувачи на партијата од оваа...

Спасовски го прекршува договорот потпишан пред почетокот на обуката: Кадетите се...

Незадоволни од тоа што не се уште немаат добиено договори за работа, кадетите од генерацијата 2017/18 денеска повторно излегоа на протест пред Министерството за...

Граѓаните со порака до капитулантската власт: Јарбол на срамот и предавството...

Имињата на премиерот Зоран Заев, министерката за одбрана Радмила Шекеринска, шефот на дипломатијата Никола Димитров и на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски се...

Таравари: Бандити на ДУИ нападнале професори во Гостивар, а министерот Спасовски...

Замислете бандити на ДУИ физички нападнале, како тоа што се случува во Куманово и во Скопје, денеска се случи во Гостивар. Двајца професори кои...

Фирмата-донатор на СДСМ што доби милион евра од Спасовски, добивала тендери...

Со донирани милион евра од Република Чешка, македонското МВР лани без тендер купило 45 автомобили „Шкода“ од фирма којашто била донатор на владејачката СДСМ во 2016-та...

Угриновски од „Тврдокорни“ упати отворено писмо со прашања до Заев и...

ОТВОРЕНО ПИСМО СО ПРАШАЊА ДО ЗАЕВ И ОЛИВЕР Кој обезбедува безбедност на Македонците во средините каде Македонците се во помал број од месното население ,...

Популарно