2.8 C
Скопје
недела, јануари 26, 2020
Tags Охрид

Ознака: Охрид

Илина Арсова за Охрид: За жал УНЕСКО е веќе мит!

Познатата македонска алпинистка и прва Македонка што ја искачи највисоката точка на земјата - Монт Еверест, Илина Арсова се огласи на својот Фејсбук профил по...

„Охрид SOS“: Очигледно градоначалникот Георгиески не ги разбира препораките на УНЕСКО...

Фејсбук страната „Охрид SOS“ сподели статус каде нагласува дека градоначалникот на Охрид Константин Георгиески не ги разбира препораките на УНЕСКО, па оттука не разбира...

„Ам како мојш да ги сакаш?“ ХИТ фотографија – еве како...

На социјалните мрежи кружи хит фотографија на која опишува како Скопјаните одат на плажа во Охрид. „На само едно метро од водата, со кола, и...

Арсовски: УНЕСКО не прогледува низ прсти за сите нелегални хотели, минариња,...

Криминалниот картел на чело со аболицираниот премиер Зоран Заев продолжува со самоволието и беззаконието, на штета на македонската јавност и на македонските граѓани, ова...

Директорот на ЈП „Водовод“ Охрид за угостителски услуги во 2017, 2018...

Владимир Алексијоски, директорот на ЈП „Водовод“ Охрид за угостителски услуги во 2017, во 2018 и првите три месеци од 2019 потрошил речиси 1.000.000 денари, пишува...

ВИДЕО: Не добивме ајвар, но добивме љубов за цел живот –...

Стеван Стевановиќ и Сретен Рашковиќ, двајцата коментатори на Арена кои со многу емоции ги пренесуваа мечевите на Вардар во Лигата на шампионите, во еден шеговит разговор...

БЕСА се огласи за тепачката со ДУИ во советот на Охрид

Советник на ДУИ нападнал физички советник на БЕСА во Охрид, обвинуваат од партијата на Билал Касами. Оттаму велат дека нападот врз нивниот советник Џелал Мена...

Физичка пресметка во Советот на Општина Охрид: Нефи Усеини од ДУИ...

Денеска на седницата на Советот на Општина Охрид дојде до физичка пресметка помеѓу советниците Нефи Усеини и Џемал Мена. Советникот Усеини во присуство на градоначалникот...

Партијата ја сакам повеќе од мајка ми, не можам пак 10...

Бети Русеска е охридската „Мира Дизел“, тврди порталот „Охрид скај“, наведувајќи дека по доаѓањето на власт на СДСМ, таа била назначена за претседател на второстепена...

„Седо Перо“: Градоначалникот на Охрид на Ифтар – Така питомо чувство...

Градоначалникот на Општина Охрид, Константин Георгиески на синоќа на Градскиот плоштад „Чинар” приреди Ифтарска вечера за граѓаните со муслиманска веросиповед. „Градоначалникот на Охрид на -Ифтар (Така...

Популарно