24 C
Скопје
вторник, јули 7, 2020
Tags Охрид

Ознака: Охрид

Во Охрид се откажани 10.000 ноќевања на гости од Кина, Јужна...

Околу 10.000 ноќевања на гости од Кина, Јужна Кореја, Јапонија, но и Турција се откажани за март и април поради ширењето на корона вирусот...

ВИДЕО: Хеликоптер вртел над чинарот и испопаѓале церади и шатори –...

Хеликоптер неколку минути вртел над познатиот охридски чинар во старата чаршија. Од големата врева и ветерот што го создавал, граѓаните кои се шетале во...

Георгиески: Уривањето на дивоградбите се одвива согласно планот, во тек се...

Уривањето на дивоградбите не е прекинато ниту запрено, активностите не се само машини на терен, туку се споведуваат правни постапки потребни за реализација на...

(ВИДЕО) Помпео пристигна во Охрид

Американскиот државен секретар Мајк Помпео пред малку пристигна во Охрид, каде треба да има средби со претседателот Пендаровски и премиерот Зоран Заев, објави Канал5. Помпео...

Свикан кризниот штаб на Општина Охрид откако пожарот се прошири кон...

Во Општина Охрид заседава кризниот штаб , поради пожарот кој изби вчера кај местото викано „Јасика“, во близина на селата Косел и Опеница. Неофицијално воспоставен...

ФОТО: Некст Тајм го истакнаа знамето од Кутлеш на својот настап...

Популарното дуо „Некст Тајм“ уште еднаш предизвика лавина од реакции на социјалните мрежи, по својот нов настап, во кој повторно ја освоија публиката. На својот...

Усеини: Заев кога ќе ги сруши сите дивоградби, тогаш јас ќе...

Времен мораториум за градба на нови објекти како и донесување и спроведување на урбанистички планови и постапки за утврдување правен статус на бесправно изградени...

До вчера 100, од денес 150 денари паркинг во Градиште

Гостите кои до вчера плаќале една цена, денеска се видно изненадени што на Градиште мораа да платат поскап паркинг. Ако до вчера плаќале по 100...

Дивоградбата на Нефи е раат, затоа што Заев е кабаат

Самоволниците со дивоградбите се чуствуваат политички заштитени, а за своите дејанија се правдаат со дивоградби кои ги аминува Зоран Заев или ги аминувал во...

Го замолив да не ме турка, а полицаецот буквално ми ја...

По спроведена рација на плажата Оревче во Охрид, полицаец кој се чувствувал многу силен, се изживувал врз младите, сведочи девојка, на која „силниот“ полицаец,...

Популарно