12 C
Скопје
четврток, октомври 18, 2018
Tags Охрид

Ознака: Охрид

Охриѓани со слаба излезност на референдумот, на локални и парламентарни избори...

Изјаснувањето на граѓаните по однос Референдумот во општина Охрид се одвива непреченo на сите гласачки места. Се бележи далеку помала излезност од онаа на...

(ВИДЕО) Граѓанин до Стојаноски, Лазаревска и Тунтев: Како не ви е...

Градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски и пратениците Жаклина Лазареска и Томислав Тутнев беа вербално нападнати од граѓанин на Охрид денес во центарот на градот,...

Тотален дебакл во Охрид: Едвај дваесетина луѓе ги пречекаа Димитров и...

Денеска со почеток во 11 часот на Античкиот театар се одржа дебата со млади на која учествуваа македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров, министерот...

Возел со голема брзина: Охриѓанец пробал со кола да влезе во...

СВР Охрид поднесе кривична пријава против К.Р. (41) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,предизвикување општа опасност”. На 01.09. околу...

Васил Јанкула, кој боледува од церебрална парализа, ја извози патеката на...

Васил Јанкула од Мала Преспа, кој боледува од детска целебрална парализа, ја оствари својата цел, и со точак на три тркала ја извози триесет...

Го расчисти МВР убиството на жената од Велгошти

Министерството за внатрешни работи (МВР) го расчисти убиството на Б.П. (47) во охридското село Велгошти, а на осомничениот И.К. (62) од Охрид му е...

Скопјанец претепан во Охрид

Во Полициската станица Охрид В.В.(44) од Скопје вчера во 12:30 часот пријавил дека бил физички нападнат од две непознати лица. Полициски службеници излегле на местото...

Охрид: Мајка на две деца попладнево убиена во нејзиниот дом

Денес, нешто после 17:00 часот се случило убиство во охридското село Велгошти, јавува Охридпрес. Веста ја потресе охридската јавност, особено што, според првичните информации, станува збор...

Лицата кои измамија и злоупотребија 5 девојки во Охрид си добија...

Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против К.К. (29) од Свети Николе и Н.Ц. (31) од Охрид, за сторени две кривични дела...

Охриѓани ловат риби во дупките во асфалтот – Ало градоначалниче се...

УМС на ВМРО - ДПМНЕ во Охрид и  со пародија покажа на негрижата на градоначалникот, кој повеќе од 10 месеци нема реализирано ниту еден...

Популарно