18 C
Скопје
петок, мај 24, 2019
Tags Охрид

Ознака: Охрид

Милошоски: Алармирањето на УНЕСКО за уништување на Охрид, за градоначалникот Георгиески...

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил објави статус поврзан со охридскиот градоначалник Константин Георгиевски. -Според градоначалникот на Охрид, доколку тој...

Минарето на Алипашината џамија една од причините што Охрид го губи...

Конзервацијата и реставрацијата на Алипашината џамија во чаршијата во срцето на Охрид покажа пластично зошто Охрид и регионот се под закана да бидат ставени...

Од минарето на охридската Алипашина Џамија ќе се запее на Бајрам

Обновената Алипашина Џамија во Охрид свечено ќе биде ставена во употреба на 6 јуни, на годинешниот Рамазан Бајрам, објави Скопје1.мк повикуваќи се на свои...

Софија Куновска: Роберт, Цветанка и останати, не ви е ли срам...

По објавувањето на веста во медиумите дека УНЕСКО препорачува Охрид да се стави на листата на загрозено светско наследство Софија Куновска ги прозва одговорните: „Роберт,...

УНЕСКО предложи Охрид да се стави на листата на загрозено светско...

Поради недоволниот напредок до решавањето на проблемите и земајќи ги предвид постојаните закани и големите инфраструктурни и развојни проекти, кои што претставуваат потенцијална опасност,...

„Мамицата да ти ја е..м! Ма иди во п…у матер“ му...

„Мамицата да ти ја е..м! Ма иди во п…у матер. Која дивоградба п…..“, му рекол советникот на ДУИ Нефи Усеини на новинарот на А1он.мк кој сакал...

Здружението „Совест” обвинува: Минарето на Али-пашината џамија во Охрид пак се...

Не запира нелегалната изградба на минарето на Али-пашината џамија во Охрид, обвинуваат од Здружението „Совест”. Оттаму велат премиерот вети стопирање на изградбата, а решавање на...

Охрид и Ново Село избраа градоначалници од СДСМ, но Сиљановска ја...

Граѓаните на Охрид и на Ново Село на вчерашното гласање за нови градоначалници ги избраа кандидатите од СДСМ, но за претседател поголема поддршка и...

Прво тврдел дека не знае оти го прекршил законот, а надвор...

Албанецот кој заработи казна за незаконското поставување на албанското знаме на ѕидините на Самоиловата тврдина со уште една провокација. 66 годишниот Ѓерг Прецокај  во интервју за албанската...

СКАНДАЛ: Константин Георгиевски на терен со Нефи Усеини – кралот на...

Кандидатот на СДСМ за градоначалник на Охрид, Константин Георгиевски, денеска на терен излезе да собира гласови заедно со познатиот претставник на охридското подземје Нефи...

Популарно