11 C
Скопје
недела, јуни 7, 2020
Tags Оглас

Ознака: Оглас

ФОТО: Преку оглас се продаваат „Мерцедеси“ фотографирани во Претседателската резиденција

На интернет порталот за огласи „Реклама 5“ се нудат за продажба возила од марката Мерцедес кои се фотографирани во дворот на резиденцијата на претседателот...

Јовановиќ: Дали фирми блиски до еден неодамнешен вицепремиер ќе го купуваат...

Економски истражувач чија специјалност е применетата макроекономија, Бранимир Јовановиќ, кој беше дел од тимот на поранешниот министер за финансии Драган Тевдовски го критикуваше Оглас...

Предизборни вработувања: Дури 280 лица се бараат на оглас во Македонска...

Оглас за дури 280 работни места на неопределено работно време објавија и Македонски пошти, на неполни два месеци пред одржувањето на изборите, пишува Курир. Вработувањата пред...

Нацев: Пред избори нов оглас за прием на 70 професионални војници,...

Професорот по одбрамбени студии и безбедност, Александар Нацев на социјалните мрежи со низа критики кон министерката за одбрана Радмила Шеќериснка, во врска со новиот...

ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Понуда од приватниот сектор за вработување неработници административци

По најавите на министерот Дамјан Манчевски дека административците кои ќе добијат најниски оценки ќе им бидат понудени на приватниот сектор, на социјалните мрежи се...

Се бараат лингвисти за надзор на тендери – Дали се местат...

ТВ21 објави сомнежи за местени конкурси во Бирото за јавни набавки откако вчера беше пуштен конкурс за 12 работни места, но образованието кое се бара за...

АПЛИЦИРАЈТЕ: Оглас за за вработување во Управата за финансиска полиција –...

Врз основа на член 7г, 37, 38 и 39 од Законотза финансиската полиција („Службен ВесникнаРепубликаМакедонија" бр. 12/14 ,43/14, 33/15, 27/1 6, 83/18 и 193/18...

Еве какви документи ви се потребни доколку аплицирате за полицаец на...

Основниот кривичен суд – Скопје соопшти дека сите граѓани родени на територија на град Скопје кои ќе аплицираат на огласот на Министерството за внатрешни...

МВР објави оглас за вработување на 600 полицајци

Министерството за внатрешни работи денеска објави оглас за вработување на 600 полицајци во повеќе сектори низ Македонија. Во огласот се наведени потребните услови за да...

Вакви огласи има само во „Северна”: Се бара конфекциски техничар на...

Меѓуопштинскиот центар за социјална работа од Делчево, на страницата на Агенцијата за вработување објави оглас кој сведочи за еклатантна партизација и вработување на нестручен...

Популарно