-6 C
Скопје
недела, февруари 24, 2019
Tags одмор

Ознака: одмор

Синот скришно ја снимаше Лепа Брена и Боба во вода- пејачката...

Лепа Брена заедно со своето семејство е на одмор на Бора Бора каде наредните денови ќе се одмара од работните ангажмани кој ја чекаат...

Брена заминува на егзотичен одмор вреден брдо пари- Семејството ќе престојува...

По напорниот период кој што го имаше пејачката Лепа Брена, нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ се одлучи да ја почести својата сопруга со егзотичен одмор. Имено...

Одмор може и во септември – летни температури ќе се задржат...

Tопли летни денови ќе има и во текот на овој месец што значи дека граѓаните ќе може да поминат време на плажа.  Родителите кои имаат...

Македонски семејства успиени и ограбени во Грција, меѓу нив и познат...

Наместо да уживаат во мир и релаксација на одморот во Неа Врасна во Грција, музичарот Живко Динев и неговата сопруга, како и уште четири...

До понеделник пратениците на одмор

Пратениците од понеделник по летниот одмор започнуваат со своите вообичаени активности во Собранието. Во текот на следната недела се очекува да бидат соопштени и...

Ретко ја гледаме разголена: Ана Ивановиќ во бикини го покажа совршеното...

Ана Ивановиќ е на одмор во Доминиканската Република. Со фановите таа сподели момент на уживање од Карибите, а во костимот за капење покажа дека е...

Еве како се движат цените за сместување во Охрид, Дојран и...

Езерскиот туризам во Македонија е во подем, а годинава се очекува да се срушат сите рекорди по бројот на гости и ноќевања. Во моментов...

Совети за спокоен одмор со деца: кога, со што и како...

Кога ќе тргнете на одмор со деца не е доволно само да одберете соодветен смештај ако сакате летувањето со нив да биде вистинско задоволство,...

Патување за време на бременоста – што да понесете задолжително

На самиот почеток на бременоста до 14-тата недела може постојано да се чувствувате лошо или пак со нагони за повраќање. Докторите препорачуваат со себе да...

Одите на одмор со деца – дали сте подготвени?

Одморите се во тек, сонцето зема се погoлем замав, а вие размислувате дали со вашето малечко треба да одите на одмор во најтоплиот летен...


Популарно