29 C
Скопје
сабота, јули 4, 2020
Tags одмор

Ознака: одмор

Грција: Евакуирани хотели, туристи пренесени во спортска сала – има висока...

Од петокот во 19 часот заклучно со вчера, исто така до 19 часот, во Грција избувнале 56 шумски пожари во кои интервенирале 693 пожарникари...

Аца Лукас вљубен до уши го одврза ќесето: Пејачот потрошил 15.000...

Аца Лукас и неговата вереница Јована Дорошки заминаа на краток одмор од само пет дена, за што пејачот издвоил неверојатни 15 000 евра, открива...

КОРИСНИ СОВЕТИ: Како целосно да се исклучите од работата додека сте...

Ако имате редовна работа со полно работно време, сигурно понекогаш се чувствувате уморно или недоодморено и едвај чекате да дојде лето за да го...

Важно известување за сите кои ќе летуваат во Грција од денес...

Помеѓу 14 и 18 август, на патиштата, плажите и летувалиштата ширум Грција се очекуваат поголеми гужви од вообичаените. Денеска Грците го прославуваат големиот празник Успение...

Тасева за „Рекет“: Досега требало да се земат изјави, а не...

Чудно, несекојдневно и на ниво на опструкција, вака Слаѓана Тасева претседателката на Транспаренси интернешенл за Телма ја коментира истрагата за случајот во кој е вплеткана и...

Kaтица Јанева се врати на работа во СЈО

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска се врати на работа во СЈО, откако неколку дена беше на одмор. Оваа информација за „Фокус“официјално ја потврдија од...

Бродот нема капетан: Катица Јанева на одмор – замена нема

Катица Јанева е на редовен летен одмор. Каде летува Јанева засега од СЈО за „Слободен печат“ не откриваат, иако во јавноста се рашири веста...

Политичарите заминаа на летување – Еве кој каде ќе одмора

Премиерот Зоран Заев, според најавите од Влада, од денеска заминува на одмор. Прво ќе летува во Охрид, а потоа заминува во Грција. Христијан Мицкоски по...

Евростат: 61,2 отсто од Македонците не можат да си дозволат одмор

Според податоците на Евростат, 61,2 отсто од граѓаните на Македонија не можат да си дозволат седумдневен одмор во некое одморалиште во текот на годината. Сепак,...

Одите на одмор во соседството? Ова е временската прогноза за следниот...

Интензивниот топлотен бран се очекува во Грција да се задржи до среда 10.07. кога се очекува значаен пад на температурите. Во среда на Халкидики се...

Популарно