-3.4 C
Скопје
петок, април 3, 2020
Tags Одговорност

Ознака: Одговорност

Тасевски: Вие ги пуштивте печалбарите од Италија да си дојдат назад,...

Актерот Сашо Тасевски во својот статус на Фејсбук ја обвинува власта дека таа е одговорна за излегувањето од конторла на коронавирусот во Македонија. А епидемијата...

Јанушев: Кој се огрешил пред законот ќе одговара – Нема веќе...

Потребни се темелни реформи во македонското правосудство, нагласи генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната листа во тројката, Игор Јанушев во емисијата „Топ...

Пандов запрепастен од хаосот: Преку коронавирусот гледаме каков е односот на...

Состојбите во македонската Влада се рефлектираат во македонското здравство каде по првата докторка болна од коронавирус владее вистински хаос, вели Александар Пандов во емисијата...

Доктор Стојаноски: Одговорност од надлежните институции и крајно неодговорните поединци секако...

Во контекст на новонастанатата ситуација и секако во интерес на зачувување на присебноста, особено на здравствените работници, сега повеќе од било кога треба да...

Мицкоски: Заев сè што фати исуши – ги опустошија и езерата...

Зоран Заев сè што фати исуши. Негрижата поради неспособност и жед за пари мора да престане и да се казни. Неопходна е обнова која...

Мицкоски: Запамети ги овие зборови – одговорност ќе има и ти...

Денес има две вести важни за Македонија. Првата е лоша, но и очекувана, власта како почна-така завршува. Со газење на процедурите, силување на законите,...

Мицкоски: Има примитивни обиди за притисоци врз пратеници за Законот за...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за донесувањето на Законот за Јавно Обвинителство при што...

„Независните“ повторно пресудија: Со новиот закон за ЈО Заев ќе се...

Таканаречените „Независни пратеници“ кои гласаа за уставните измени со кои се промени и уставното име на земјава, повторно пресудија. Тие се оние кои кажаа...

Алфа ТВ: Граѓанските организации бараат одговорност за хаваријата во Охис

Како е возможно да е „мал инцидент“ ситуацијата во „Охис“, а луѓето се гушат два дена? Зошто ако не е „хаварија“ армијата беше внатре...

Божиновски „распали“ по Спасовски: Броени се деновите, а потоа следува одговорност...

„На #Спасовски Јанева му била сомнителна!? Аха, океј. И какви активности презема твоето министерство околу тоа, освен што и удривте печат на пасошот пред...

Популарно