25 C
Скопје
недела, јули 5, 2020
Tags одбојка

Ознака: одбојка

Љафтов: Србија ја освои титулата, но ние ги освоивме срцата

Македонија првпат за беше учесник на Европско првенство, оствари две победи во групната фаза и испиша историја, а северниот сосед Србија го крена шампионскиот...

Мицкоски со честитки за историскиот пласман на Македонската одбојкарска репрезентација на...

„И покрај сите црнила што и се случуваат на Македонија, има и моменти на радост, моменти на светлина. Честитки за пласманот на Македонската одбојкарска...

ИСТОРИСКИ УСПЕХ: Македонските одбојкари за првпат се пласираа на Европско првенство

Македонската одбојкарска репрезентација вечерва оствари историски успех пласирајќи се на Европското првенство за првпат. Нашата репрезентација ја совлада селекцијата на Унгарија со 3:0 во сетови...

(ФОТО)Премногу опуштено: Одбојкарка неочекувано ги награди навивачите откако освои двојна круна

Обично финалната игра носи зголемена доза на адреналин, дури и ако е одлучувачка, така што сте напнати до крај. Ние не го оправдуваме овој...

Ќе ве насмее до солзи: Одбојкар специјализиран за спасување топки

Погледнете како овој одбојкар успеа да ги спаси сите топки: https://www.youtube.com/watch?v=oY2nVQNlUB8  

Груевски со честитки за сребрениот медал на Македонските одбојкари: Покажавте спортска...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски упати честитки за Македонската одбојкарска федерација која го освои сребрениот медал во Европската одбојкарска лига. Честитки за Македонската одбојкарска федерација...

ВИДЕО: Македонските одбојкари повторно со сребро од Европската лига

Одбојкарската репрезентација на Македонија трет пат во низ завршува како второпласирана во Европската лига. Македонските одбојкари и во третото свое финале се поразени, сега од...

Втор финален меч во одбојкарскиот шампионат на Македонија

Во одбојкарското првенство на Македонија вечерва ќе се одигра вториот натпревар од финалето во женска конкуренција. Во дуелот за шампионскиот трофеј одбојкарките на Јанта Волеј...

Во Прилеп се одржува државно првенство во одбојка за средни училишта

Од денеска па сè до сабота во Прилеп ќе се одржува државното првенство во одбојка за средните училишта во спортската сала на СОУ „Ристе...

Популарно