18 C
Скопје
среда, февруари 26, 2020
Tags Обвинување

Ознака: Обвинување

Дукоски: Делото за кое е обвинет Чавков е сторено со отворањето...

Наводната толпа во прв обид не успеала да влезе во Собранието, оти имало безбедносна заштита на вратите, а успеала да влезе кога сега амнестираниот...

Гледач обвинува: Министер на Заев со оружје присилно преземал фирма (ВИДЕО)

Во отворено студио на 1 тв на тема „Кој е збудален – Груевски или народот?“ гледач откри нов скандал на владата. Тој го обвини...

Жена (59) имала секс со 14 годишно момче, а сега го...

59 годишна жена имала секс до 14 годишно момче во тек на одмор на Ибица. Меѓутоа,  таа сега тврди дека момчето ја силувало. Бабата на...

Родителите го обвинија Заев дека манипулира и уценува со доказите: Веќе...

12.04.2012, Велики четврток, Смилковско езеро. На оваа дата и место, пред 6 години свирепо беа убиени Филип Славковски (18), Александар Наќевски (18), Цветанчо Ацевски...

Калајџиев: Заев дава изјави за реформи во судството, пред суд од...

Да беше Заев на поголема морална висина, како и целото општество, Заев ќе назначеше друг за премиер, вели професорот по Кривично процесно право и...

Министерот Филипче со скандалозна изјава: Mајките се виновни за смртноста на...

Министерот за здравство Венко Филипе излезе со изјава во кој ги обвини мајките дека тие во најголема мера биле виновни за смртноста на новороденчињата. -Кога...

„Дејли мејл“ објави шокантна вест: Силвестер Сталоне силувал 16-годишна девојка! (ФОТО)

Британскиот весник „Дејли мејл“ го шокира светот објавувајќи  полициски извештај од 1986 година, во кој се наведува дека холивудскиот актер Силвестер Сталоне и неговиот...

„Денешен“: Дали Горјан Тозија побарал 50.000 евра мито од Хрватска за...

До редакцијата на Денешен.мк пристигнало писмо потпишано од лицето М.Ј. во кое се обвинува Горјан Тозија викан Медо, новиот директор на Агенцијата за филм дека западнувајќи...

СДСМ обвини за непотребен тендер за РЕК Битола

Пратеникот на СДСМ Васко Ковачевски денеска на прес-конференција во Собранието обвини дека фирмата Марковски Компани, која, според него, е блиска до Сашо Мијалков, го...

СКАНДАЛ: Зијадин Села во Собрание ги обвини Македонците за геноцид врз...

„Не само геноцид од годините кои се спомнуваат во платформата, туку треба да се говори и за геноцидот врз Албанците кој се случува потоа“....

Популарно