18 C
Скопје
среда, февруари 26, 2020
Tags Обвинителство

Ознака: Обвинителство

(ВИДЕО)Златев: Јовески, кој е во буквална љубовна врска со власта, прави...

И покрај налогот од обвинителство, на распитот во МВР не го открив свиркачот кој ми ја даде снимката од тоа како Курто Дудуш киднапира...

Брза помош повикана во Обвинителството по доаѓањето на Боки 13

Дваесттина минути по доаѓањето на Бојан Јовановски во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција каде што треба да даде исказ за „Рекет“, во...

Адвокатот Миланов: Она што го правеше Јанева сега го прави некое...

Адвокатот Еленко Миланов во гостувањето во Tелевизија 24 го коментираше прекршувањето на Законот со затворање на истрагата пред да им се даде на осомничените...

Претседателката на невладината на Боки 13 не знае каде завршиле парите...

Агапи Дика Претседателката на Собранието на невладината организација на Бојан Јовановски познат уште како Боки 13 не знае каде завршиле парите од Меѓународен сојуз Скопје. Дика...

Ивор Мицкоски за Планот Б: Сега не бараат мнозинство, само менуваат...

„Планот Б им е напуштање на тоа што Хан го нарекуваше на балкански начин да се најде мнозинство. Сега не бараат мнозинство, само менуваат закони....

Луковски дал дополнителен исказ за „Рекет“, овој пат на негово барање

По негово барање утрово Жарко Луковски, поранешниот главен извршен директор во „Т-Мобиле“, дал исказ во Обвинителството за гонење организиран криминал за случајот „Рекет“, информираат...

Орце Камчев дава исказ за Рекет во Обвинителство

Орце Камчев моментно е во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, каде што дава исказ за случајот „Рекет“информира Правосудство повикувајќи се на неофицијални...

„Рекет“ тапка во место, обвинителството молчи: Јанева доби две недели “бонус“,...

Истрагата за „Рекет“ тапка во место. По притворот за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, другите инволвирани остануваат недопрени. Јавноста бара одговори, а народот е свесен...

Новинарот Митовски не се плаши од заканите на власта: Ги имам...

Новинарот Александар Митовски, кој на порталот „Инфомакс“ го објави документот од распитот на Камчев и веднаш доби закани од речиси половина Влада, тврди дека...

Давидовиќ: Протекувањето на записникот покажува колку е порозно и некадарно обвинителството

Објавувањето на записникот од страна на еден портал само покажува колку е порозно и некадарно обвинителството, вели за Пресинг Тв адвокатот Звонко Давидовиќ. Порталот Инфомакс уште синоќа...

Популарно