7.5 C
Скопје
понеделник, февруари 17, 2020
Tags обвинителки

Ознака: обвинителки

Милошоски: Народот нека скенира фискални сметки!

Антонио Милошоски, пратеник на ВМРО ДПМНЕ на Фејсбук реагира откако беше соопштено дека поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела...

Ќерките на неколку обвинителки вработени во Обвинителство

Непотизмот во извршната власт е тема која се провлекува децении наназад, а посебно е актуелна изминативе недели. Но, за непотизмот во Јавното обвинителство многу...

Популарно