0.8 C
Скопје
вторник, јануари 21, 2020
Tags ОБСЕ

Ознака: ОБСЕ

Пратеникот Димков се залага за вклученост на лицата со попреченост во...

Лицата со попреченост добија поддршка од пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Трајче Димков, да се вклучат во политичкиот живот во Република Македонија. Димков неговото учество на обуката...

Судењето за „Монструм“ отворено само за ОБСЕ и Коалиција за правично...

Судењето за предметот „Монструм“ на СЈО за петкратното убиство кај Смилковско езеро на 12 април 2012 година и денеска продолжи со прикажување на доказите...

Референдумско фијаско: Само 250 илјади Македонци ќе излезат на референдум, од...

Според официјална анкета на ОБСЕ излезноста на референдумот ќе биде катастрофално лоша. Според податоците од оваа кредибилна институција излезноста ќе изнесува само 32.3% од...

„ОхридСкај“ објави анкета на ОБСЕ: Референдумот ќе доживее вистинско фијаско!

Редакцијата ОхридСкај дојде до официјални анкети на ОБСЕ, кои се однесуваат околу излезеноста за претстојниот Референдум на 30-ти септември. Според анкетите кои ги изврши ОБСЕ...

Мицкоски-Суомалајнен: Политичкиот прогон од власта врз опозицијата воопшто не придонесува кон...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со шефицата на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Нина Суомалајнен. -На средбата се разговараше за стратешките приоритети...

ОБСЕ го потврди бугарскиот воз низ цела држава – за 922...

Низа нерегуларности и прекршувања го одбележаа целиот изборен процес, а констатирани се и огромен број на неправилности во првиот и вториот круг од локалните...

Заев ја истакнал потребата од доделување на мандатот за формирање влада...

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев придружуван од генералниот секретар Оливер Спасовски и членката на Извршниот одбор на СДСМ, Рената Дескоска, денеска се сретна со генералниот секретар...

Брзи избори за излез од кризата истакнато од ВМРО-ДПМНЕ на средбата...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска заедно со партиска делегација составена од Никола Попоски, Никола Тодоров, Антонио Милошоски, Илија Димовски и Александар Николоски оствари ...

Иванов до Заниер: Платформата од Тирана треба да биде осудена и...

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска го прими генералниот секретар на ОБСЕ Ламберто Заниер. На средбата, како што соопшти кабинетот на Иванов, биле разменети...

Курц и Попоски го посетија граничниот камен 59 кај Гевгелија

Претседавачот на ОБСЕ и актуелен министер за надворешни работи на Австрија Себастијан Курц и вицепремиерот и министер за надворешни работи Никола Попоски попладнево го...

Популарно