17 C
Скопје
среда, август 5, 2020
Tags Обраќање

Ознака: Обраќање

Џамбаски до Македонците: Вие сте добри Бугари, но сè уште не...

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски од ВМРО на вицепремиерот и министер за одбрана Красимир Каракачанов се надмина себеси во видеоконференцијата на неговиот Фејсбук-профил на тема...

ВИДЕО: Драги мои Македонци, СЕДЕТЕ ДОМА! – апелира тенорот Благој Нацоски...

Македонскиот оперски пејач, тенорот Благој Нацоски, кој живее и работи во Милано, Италија, земја во која што има повеќе од 17.000 заболени од коронавирусот,...

ВИДЕО: 121 лице од Јувентус во изолација, со видео порака се...

Јувентус потврди дека 121 лице од клубот се во самоизолација, вклучувајќи ги играчите, директорите и членовите на стручниот штаб откако беше откриено дека Даниеле...

Неканет гостин е недобредојден гостин: Лидерот на ВМРО ДПМНЕ објасни зошто...

Неканет гостин е недобредојден гостин. Не бев поканет ниту на инагуарацијата, а не бев поканет ниту на ова годишно обраќање на господинот Пендаровски, бидејќи...

Заев точно напладне ќе се обрати на нацијата – Што ќе...

Премиерот Зоран Заев денеска во 12 часот закажа прес-конференција во медија-центарот во Владата, на која ќе се обрати на нацијата. Ова негово обраќање доаѓа по вчерашниот молк,...

ВИДЕООБРАЌАЊЕ НА ЗАЕВ: Меркел ми рече дека сме го испорачале очекуваното

Премиерот, Зоран Заев со видео се обрати до јавноста по вчерашната средба со германската канцеларка, Ангела Меркел. Заев повтори дека Меркел ја информирала македонската...

(ВИДЕО) Силјановска се обрати до јавноста: Водена сум од насушната потреба...

Професорката Гордана Силјановска, преку нејзиниот профил на YouTube, се обрати по повод кандидатурата за претседател која ја доставила до конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ. Професорката вели дека...

Груби: Единствено добро е што обраќањето на Иванов е последно

Претседателот на Комисијата за европски прашања, пратеникот од ДУИ, Артан Груби коментирајќи го годишното обраќање на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов во Собранието,...

Ѓорчев се обрати во Сенатот на Шпанија, на конференцијата настапи под...

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и шеф на делегацијата во парламентарното Собрание на ОБСЕ, Влатко Ѓорчев се обрати на конференцијата за борба против тероризмот и жртвите...

МАКЕДОНИЈО, НАПРЕД!: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски објави моќно видео на...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку моќно видео објавeno на Фејсбук со наслов „Македонијо, напред“ порача дека ВМРО-ДПМНЕ си задало цел - еднаш засекогаш да и...

Популарно