5.7 C
Скопје
вторник, декември 10, 2019
Tags Обраќање

Ознака: Обраќање

Заев точно напладне ќе се обрати на нацијата – Што ќе...

Премиерот Зоран Заев денеска во 12 часот закажа прес-конференција во медија-центарот во Владата, на која ќе се обрати на нацијата. Ова негово обраќање доаѓа по вчерашниот молк,...

ВИДЕООБРАЌАЊЕ НА ЗАЕВ: Меркел ми рече дека сме го испорачале очекуваното

Премиерот, Зоран Заев со видео се обрати до јавноста по вчерашната средба со германската канцеларка, Ангела Меркел. Заев повтори дека Меркел ја информирала македонската...

(ВИДЕО) Силјановска се обрати до јавноста: Водена сум од насушната потреба...

Професорката Гордана Силјановска, преку нејзиниот профил на YouTube, се обрати по повод кандидатурата за претседател која ја доставила до конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ. Професорката вели дека...

Груби: Единствено добро е што обраќањето на Иванов е последно

Претседателот на Комисијата за европски прашања, пратеникот од ДУИ, Артан Груби коментирајќи го годишното обраќање на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов во Собранието,...

Ѓорчев се обрати во Сенатот на Шпанија, на конференцијата настапи под...

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и шеф на делегацијата во парламентарното Собрание на ОБСЕ, Влатко Ѓорчев се обрати на конференцијата за борба против тероризмот и жртвите...

МАКЕДОНИЈО, НАПРЕД!: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски објави моќно видео на...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку моќно видео објавeno на Фејсбук со наслов „Македонијо, напред“ порача дека ВМРО-ДПМНЕ си задало цел - еднаш засекогаш да и...

Мицкоски: Ова е силување на процедурите, насилство врз државата – Срамно...

„За 200 години од сега, што мислите луѓето кого ќе паметат? Оние кои го предале делото, или оние кои се бореле за него?” –...

Џафери не дозволи лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски да се обрати...

Претседателот на Собранието Талат Џафери не го прифати барањето на ВМРО-ДПМНЕ лидерот на најголемата опозициска партија, кој не е пратеник, Христијан Мицкоски, да се...

Европскиот парламент го бојкотирше Зоран Заев, празни клупи на неговото обраќање

Вчера премиерот Зоран Заев и одредени медиуми се обидеа како историски момент да го презентираат говорот на премиерот Зоран Заев, кој зборуваше на македонски...

Заев пред ЕП: Вербата во европската иднина е мотивот за договорите...

Премиерот Зоран Заев во обраќање пред пратениците во Европскиот Парламент истакна дека Македонија е исправена пред одлука што не е лесна, но се работи...

Популарно