9.3 C
Скопје
сабота, март 23, 2019
Tags Нутриционисти

Ознака: Нутриционисти

Нутриционистички совети: Ако сакате да слабеете, мора да ги знаете овие...

Слабеењето и одржувањето на добра и нормална линија не значи прегладнување, радикална „цензура“ во менито, стигматизирање на некои однесувања и намирници. Напротив, многу повеќе...

Секси нутриционистката: „Од салата нема да ослабете, од слатки нема да...

Секси нутриционистката со необичен став и пристап кон здравата исхрана, промовира процес на здраво хранење и вежбање на досега невиден начин. 28-годишната Лиен Ворд од Бризбејн сака...

Нутриционистите откриваат: Еве зошто е добро да се јаде пица

Се покажало дека пицата е корисен оброк за појадок. Обично за појадок се препорачуваат житарки или јајца, а многумина грешат и јадат сендвичи. Но,...


Популарно