23 C
Скопје
недела, јули 5, 2020
Tags Нова Македонија

Ознака: Нова Македонија

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ: „Нова Македонија“ в сабота подарува КАПАЧЕ ЗА САЛАМА –...

Весникот „Нова Македонија“ веќе неколку дена на својата наслова страница го промовира зеленото капаче за салама кое ќе го подари на своите читатели за...

„Нова Македонија“ е нешто како идна Македонија, смета бугарски политолог (ВИДЕО)

Прашањето за промена на името на Македонија не е во тоа дали, туку кога тоа ќе се случи, вели бугарскиот политолог Георги Кирјаков. Тој смета...

ВО ЦЕНТАР: Дали ќе капитулираме со „Нова Македонија“? (ВИДЕО)

Името „Нова Македонија“ е најлошо и најопасно решение за Македонија, исткна новинарот и аналитичар Васко Ефтов во својата последна емисија „Во Центар“. Дали името „Нова Македонија“ е...

Грчки медиуми: „Нова Македонија“ е предлогот на ФИРОМ, Грција ќе го...

„Нова Македонија“ е името кое поранешната југословенска република Македонија го има предложено, а Грција ќе го прифати, како решение за долгогодишниот спор со името, јавува...

Грчки „Стар“ објави: Во Брисел ќе се разговара за „Нова Македонија“

„Нова Македонија“ е предлогот за кој ќе се разговара во Брисел на средбата на медијаторот Метју Нимиц со прествавниците на Македонија и на Грција,...

Популарно