7 C
Скопје
четврток, јуни 4, 2020
Tags Нова Демократија

Ознака: Нова Демократија

Крајни резултати во Грција: Нова Демократија со 158 пратеници, национиалистите Златна...

Со пребројани 81,9% од гласовите, според официјалните податоци од грчкото МВР, Нова демократија е прва со 39, 72%, односно 8,13% повеќе од СИРИЗА, додека...

Целосна доминација на Нова демократија во цела Грција

Повеќе од половина Грци вчера одбраа да не излезат на гласање во вториот круг од локалните избори за градоначалници и префекти, а според официјалните...

Мицотакис: Ципрас да даде оставка, Грција има потреба од нова влада

ремиерот мора да преземе одговорност и да даде оставка, а на земјата и е потребна нова влада, рече лидерот на опозициската Нова демократија, Кирјакос...

Катругалос обвинува: Нова демократија ја извртува реалноста за Договорот од Преспа

Обвинувања до опозициската Нова демократија дека ја извртува реалноста во однос на Договорот од Преспа, упатуваат од кабинетот на шефот на грчката дипломатија, Јоргос...

Спираки: Грција може да стави вето на европскиот пат на Северна...

Портпаролката на грчката опозициона партија Нова демократија Мариа Спраки истакна дека владата на Кирјакос Мицотакис ќе има контрола врз европскиот пат на Северна Македонија. Портпаролката...

Мицотакис: Никогаш нема да кажам добредојде за Македонецот премиер на земјата

Лидерот на најголемата грчка опозициска партија, Нова демократија, Кирјакос Мицотакис, во неговиот говор, за време на расправата за ратификација на пристапниот Протокол за членство...

Мицотакис: Нова Демократија ќе биде во првите редови во битката да...

Денеска говореше грчкиот народ и неговиот глас мораме сите да го слушнеме, а прв господинот Ципрас и поддржувачите на Договорот од Преспа, договор кој...

НОВА ДЕМОКРАТИЈА: Ако Ципрас се плаши, Коѕијас да го објави писмото...

Најголемата грчка опозициска партија Нова демократија, и денес преку соопштение бара грчката влада да го објави писмото со оставката на Никос Коѕијас и вели...

Нова демократија: Владата се наоѓа во распаѓање

Владата се наоѓа во распаѓање и нејзините членови не можат да го скријат тоа дури и зад затворени врати, коментираат од опозициската Нова демократија...

Мицотакис: Не можеме да прифатиме македонски јазик и етницитет

Не сакам да ја платам цената на дестабилизација на мојата земја за да ги стабилизирам северните соседи. Не можеме да прифатиме македонски јазик и...

Популарно