13 C
Скопје
среда, јули 8, 2020
Tags NMK

Ознака: NMK

„МК“ замина во историја, од денеска почнува издавањето на регистарски таблички...

Од денеска почнува издавањето на новите регистарски таблички за возилата со ознаката „NMK“. Замената на старите регистарски таблички со новите ќе се врши постепено...

Државата и народот ги третираат полошо од обично возило: На сите...

Најновиот потег на Владата е со еден потег на перото бришење на сѐ што носи придавка „македонско“, па дури и на институциите основани со...

Нухиу за Грчката ЕРТ: МВР подготвува налепници „НМК“, кои ќе ја...

Заменикот-министер за внатрешни работи, Агим Нухиу, во интервју за грчката државна телевизија, ЕРТ 3, ги разјасни промените кои ќе ги реализира министерството за доследно...

Граѓаните сами ќе си плаќаат за новите регистарски таблички со ознаката...

Почнува примената на Република Северна Македонија во сите институции. За најмногу четири месеци Министерството за внатрешни работи треба да почне да издава нови регистарски...

Популарно