14.8 C
Скопје
недела, март 29, 2020
Tags Нина Ангеловска

Ознака: Нина Ангеловска

Ангеловска: Ако не сте знаеле, буџетот не е „куп пари“ коишто...

Ќе направиме и правиме се што треба, за да ги задржиме сите работни места и сите деловни капацитети, напиша министерката Нина Ангеловска на Фејсбук. Го...

Тоа се тие двојни стандарди: Дали министерката Ангеловска ќе бара разрешување...

Ќе побара ли министерката за финансии Нина Ангеловска разрешување на директорката на УЈП, Сања Лукаревска? Ова прашање е многу легитимно да се постави откако техничкиот...

„Заев и Ангеловска вчера наместо првичните планираните 9.2 милиони евра, ја...

Зоран Заев и Нина Ангеловска вчера наместо првичните планираните 9.2 милиони евра, ја задолжија државата за 24 милиони евра, истакна Лилјана Кузмановска, пратеник од...

Советникот на Нина Групер ќарил 3.2 милиони државни пари од тендери!

Директен конфликт на интерес во кабинетот на министерката за финансии Нина Ангеловска, открива истражувањето на „Економски Лидер“. Компанијата „Про агенс“ која е во сопственост на Павле...

Јовановиќ: Новата министерка за финансии е без искуство и експертиза од...

Во денешната емисија „Што не е јасно “ на телевизија Алфа гостуваше Бранимир Јовановиќ професор и поранешен советник во Министерството за финансии. Бранимир кажа дека...

Министерката Ангеловска призна дека сивата економија пораснала за 50% во Македонија

Коментирајќи ја одлуката за поништување на прогресивното оданочување и враќање на рамниот данок, Министерката за финснансии Нина Ангеловска посочи дека сивата економија во државата...

Заев и Ангеловска повторно со квази проекти ги лажат граѓаните- мора...

Зоран Заев и Нина Ангеловска повторно со квази проекти ги лажат граѓаните. Заев и Ангеловска мора да одговорат каде се потрошени околу 700 милиони...

Заев: Кредитите се за враќање претходни долгови, нема да се задолжуваме...

Следната година сите кредити што ќе ги земе државата се за враќање на претходно подигнати кредити и за покривање на дефицитот од 2,3 отсто....

Ангеловска призна дека даночната политика на Заев предизвика одлив на капитал...

Нина Ангеловска на денешната прес конференција призна дека даночната политика на Заев предизвика одлив на капиалот од Македонија кон другите држави. Ангеловска додаде дека...

Нина Групер ќе се справува со својата конкуренција

Министерството за финансии во соработка со Управата за јавни приходи, Царинската управа и Финаисиската полиција најавува засилени активности во борбата против нелојалната конкуренција во...

Популарно