11 C
Скопје
недела, јуни 7, 2020
Tags Никос Kоѕијас

Ознака: Никос Kоѕијас

Коѕијас: Република Македонија веќе не постои

Грција треба да преземе иницијативи и да се сретне, да разговара, да се координира со земјите кои што го делат истиот став за стабилноста...

Коѕијас: Владата го поткопува Договорот од Преспа

Владата го поткопува Договорот од Преспа, а потоа како изговор се повикува на негативните резултати од сопственото поткопување, коментира поранешниот шеф на грчката дипломатија...

Коѕијас: Ознаката на споменикот на Александар дека е грчки херој е...

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, го поздрави поставувањето табли на спомениците на Александар Македонски, Филип Втори и Олимпија во Скопје. „Ознака...

Шлаканица на поранешниот грчки министер на Скопје: Сами признаа дека Александар...

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас на социјалната мрежа „Твитер“ објави фотографија од ново поставените табли на спомениците кои објаснуваат дека...

Коѕијас и тројца поранешни министри бараат од ЕУ почеток на преговорите...

Четворица поранешни министри за надворешни работи на Албанија, Грција, Кипар и Бугарија ја повикаа Европската унија веднаш да започне пристапни преговори со Македонија и...

Пари од грчкото МНР се влевале во македонски медиуми и создавале...

Дали Атина со даночни пари поткупувала пратеници во „спорот за името“, прашува денеска весникот „Франкфуртер алгемајне цајтунг“ во широка анализа за спорот Каменос-Коѕијас и...

Коѕијас го тужи Каменос за клевета, закани и за лажни вести

Поранешниот грчки министер за надворешни работи, Никос Коѕијас, поведе тужба против некогашниот министер за одбрана, Панос Каменос, поради клевета, закани и ширење лажни вести,...

Коѕијас: Да бев во грчката влада, ќе го потегнев Заев за...

Во мноштвото реакции  во грчката јавност по изјавите на македонскиот премиер Зоран Заев се јави и поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос...

Коѕијас: Не можам да бидам дел од Влада што толерира прекршување...

Одлуката на Алексис Ципрас и Панос Каменос, за Договорот од Преспа повторно да разговараат во март, без при тоа да го известат и да...

Грчките медиуми за оставката на Коѕијас: „Жртвување на Коѕијас од Ципрас“,...

Обвинувањата од Панос Каменос до Никос Коѕијас за лошо водење на тајните фондови, се чини, било тоа што ја прелеала чашата и го натера,...

Популарно