-0.3 C
Скопје
вторник, февруари 25, 2020
Tags Никола Груевски

Ознака: Никола Груевски

Апасиев: И диктаторот Грујо имал респект за судиите, а муртинскиов курназ...

Абе шо ми текна... Се сеќавате на „бомбата“ за тоа како Грујо го планира рушењето на Космос (на Фијат Цановски). Има таму една реплика,...

Груевски по победата на Македонија: Добра шанса да се направи уште...

Поранешниот премиер на Македонија и екс-лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на својот Фејсбук профил им ја честиташе победата на македонските ракометари кои ја остварија...

Груевски до Десковска: Kажи барем една фирма која сум ја преземал...

По повод интервјуто на Рената Десковска за ТВ 21, ја повикувам да каже барем една фирма која сум ја преземал со изнуда или без...

Груевски: Имавме искрена желба да ја направиме Македонија комбинација од Луксембург...

Фејсбук статус на поранешниот премиер Никола Груевски, во кој ја објаснува идејата за меѓународна финансиска зона во Скопје, која не се реализира. Тој негира...

Министерство за правда демантира: Груевски не е уапсен, се бара негова...

Министерството за правда демантира дека поранешниот премиер и екслидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, кој избега во Унгарија, е уапсен. „Демантираме уште една од многуте лажни...

Разговорот на Груевски и Јанакиески модифициран на 14 август 2013 година

На денешното рочиште за предметот „Насилство во Центар“ одбраната го испитуваше вештакот Мирослав Котевски, доктор по технички науки. Тој истакна дека снимката доставена до...

Груевски се огласи на Фејсбук – за женидбата со Унгарка, за...

Поранешниот премиер Никола Груевски се огласи на својот Фејсбук профил, каде зборува за исходот од изборите, лагите и лажните вести кои во последно време...

Милошоски: Постои премолчен договор меѓу Заев и најблиските соработници на Груевски...

Застарувањата на случаите на СЈО не се случајни, смета пратеникот Антпнио Милошоски, кој вечерва гостуваше на Само вистина. Зборувајќи за Законот за ЈО и...

Спасовски за бегството на Груевски: Добивме податоци дека преминал во Албанија,...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во вечерашното интервју за Вин-вин на ТВ Телма, околу бегството на Никола Груевски и за пропустите што се...

Делото застаре: На Груевски нема да му се суди за изградата...

На поранешниот премиер Никола Груевски нема да му се суди за злоупотребите при изградбата на автопатите Штип-Миладиновци и Кичево -Охрид во случајот „Траекторија“ бидејќи...

Популарно