17 C
Скопје
сабота, јуни 6, 2020
Tags Никола Димитров

Ознака: Никола Димитров

Ова ли е идентитетот бетон? Од Македонци станавме „северномакедонски граѓани“ (ФОТО)

Според Европскиот информациски систем за патување и авторизација - ЕТИАС, во С. Македонија не живеат Македонци, туку „северномакедонски граѓани“, пишува порталот Expres.mk. Со потпишувањето на...

ФОТО: Димитров „се обрати“ само на албански јазик без превод, а...

Откако вчера на социјалните мрежи се појави контроверзна фотографија, на која вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, позира до градоначалникот на Кичево, Фатмир...

Кирјаков: Ако граѓаните ме изберат за градоначалник на Благоевград, ќе ги...

Македонскиот активист од Бугарија, Атанас Кирјаков, најави дека Зоран Заев и Никола Димитров ќе ги прогласи на непожелни личности во Благоевград (на македонски: Горна...

Милошоски до Заев и Димитров: На здравје бричење, предавници!

Поранешниот министер за надворешни работи Антонио Милошоски ги „поздрави“ актуелниот шеф на дипломатија Никола Димитров и експремиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, по...

Илиевски: Заев и Димитров потпишаа дека современиот македонски идентитет лежи на...

Добро утро граџани ви посакува вашиот добар сосед Андреј Ковачев, европратеник од Бугарија. „Вашиот современ македонски идентитет лежи на бугарската национална историја. Тоа мора да...

Милошоски кон Димитров: Кога кариеризмот ти е идеологија, лакираните чевли ти...

Поранешниот министер за надворешни работи на Македонија, Антонио Милошоски, се приклучи на реакциите кон актуелниот шеф на дипломатијата Никола Димитров кој неуспешно се обиде...

Дурловски до Димитров: Ја распродадовте државата, националните интереси, сè што е...

Господине Димитров, партијата на која не сакате да и го изговорите името го изгради целото ваше професионално портфолио, барем она со кое објективно, колку...

Објавен документот со кој Бугарија го условува датумот за преговори со...

Покрај промената на името, услов за Македонија да добие датум за старт на преговори со Европската унија стана и откажување од македонскиот јазик, малцинството...

Димитров: Николоски со тактика на политички „лешинар“

Шефот на дипломатијата Никола Димитров излезе со реакција на денешната изјава на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, во која тој тврди дека Владата крие...

Николоски: Димитров го крие документот со кој Бугарија го условува датумот...

На денешната прес-конференција потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски ги откри најновите условувања кои Македонија ги има од Бугарија во однос на започнувањето преговори со...

Популарно