5.7 C
Скопје
вторник, декември 10, 2019
Tags Независни Грци

Ознака: Независни Грци

Независни Грци со видео спот: Александар Велики не може да зборува,...

Со спот во кој македонскиот премиер Зоран Заев се појавува наместо ликот на Александар Велики и вели дека веќе никој нема да оспорува дека...

Каменос: Договорот за името нема да биде ратификуван

Панос Каменос, лидерот на Независни Грци, помалиот коалициски партнер во владата на Алексис Ципрас, сè уште стои на ставот дека неговата партија нема да...

Теодоракис: Ако Каменос не го поддржи Договорот од Преспа, треба да...

Без поддршка од коалициониот партнер Независни Грци, не постои владино мнозинство и потребни се избори, смета лидерот на грчката партија Река, Ставрос Теодоракис во...

Независни Грци со реакција до Коѕијас: Нашата позиција е против употребата...

За интервјуто на Коѕијас во германскиот весник Франкфуртер Алгемајне Цајтунг, реагира портпаролот на Независни Грци и објаснува дека ставот на владата официјално го изразува...

Каменос избркан од Независни Грци, Пападопулу самата си заминува поради договорот...

За помалку од 12 часа, коалициониот партнер во грчката Влада, Независни Грци остана без двајца членови. Откако Димитрис Каменос вчера ја поддржа иницијативата на...

Пападопулу: Протестите го покажаа патриотизмот на Грците и желбата да не...

Протестите ги покажаа желбата и патриотизмот на Грците, вели портпаролката на Независни Грци, партијата коалиционен партнер во грчката влада. Мадалена Пападопулу, коментирајќи ги вчерашните собири...

Независни Грци: Не прифаќаме име со терминот Македонија

Коалицискиот партнер во грчката влада, Независни Грци, чиј лидер е министерот за одбрана Панос Каменос, не отстапува од позицијата против име за нашата земја...

Пападопулу: Позицијата на Независни Грци против „Македонија“ во името е јасна...

Независни Грци не отстапуваат од нивната позиција против употребата на терминот „Македонија“ во името на нашата земја. Ова, уште еднаш го повтори Мадалена Пападопулу,...

Каменос: Ќе направам се за да не се даде името Македонија

Коалицискиот партнер во грчката влада, министер за одбрана и лидер на Независни Грци, Панос Каменос, вели дека не се согласува со тоа како владата...

Пратеник се заканува дека ќе го напушти Каменос, ако го смени...

Константинос Кацикис од „Независни Грци“(АНЕЛ), се закани дека ќе ја напушти партијата и парламентот доколку лидерот Панос Каменос го смени својот став кон прашањето...

Популарно